Frýdek-Místek: Omlazování stromů je v plném proudu

23. 8. 2019 9:36

Zaměstnanci technických služeb ve Frýdku-Místku, kteří mají mimo jiné na starost péči o zeleň ve městě, v těchto dnech věnují zvýšenou pozornost vzrostlým stromům. Nyní je vhodná doba na jejich ošetření a omlazení prostřednictvím ořezů, které budou realizovány až do konce září.

Frýdek-Místek: Omlazování stromů je v plném proudu
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek
reklama

„Požadavky na ořezy stromů dávají technickým službám pracovníci odboru životního prostředí, a to na základě vizuálních kontrol stromů nebo oprávněných žádostí občanů, kterým větvě zasahují do oken, balkónu nebo fasády domu. Nalomené, zlomené nebo popadané větve po silném větru nebo deštích mohou občané hlásit technickým službám přímo, a to nejlépe prostřednictvím formuláře, nazvaného hlášení poruch, který mají na svých webových stránkách,“ řekl primátor Michal Pobucký.

„Stromy ořezáváme v průběhu vegetačního období, kdy je vhodná doba pro tyto práce. Začali jsme již v červnu. Tato údržba se dělá zejména z důvodu zvýšení celkové vitality a zdravotního stavu stromů, zajištění provozní bezpečnosti stromů, zajištění podchozích a podjezdných profilů komunikací a vyřešení některých oprávněných požadavků zdejších občanů. V současnosti pracujeme na celém území města. Při řezech ve výškách využíváme montážní plošiny s dosahem 14 a 22 metrů,“ uvedl předseda představenstva Jaromír Kohut.

Po řezech následuje úklid větví, které jsou štěpkovány. Vzniklou štěpku technické služby dále používají, a to k zamulčovaní výsadeb a keřových skupin na plochách města. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: V Radvanicích jsou revitalizovány dva rybníky a jejich okolí

17:39 Ostrava: V Radvanicích jsou revitalizovány dva rybníky a jejich okolí

V Radvanicích začala revitalizace dvou vodních nádrží a jejich okolí. Lokalitu by mohli v budoucnu l…