Frýdek-Místek: V centru pod estakádou budou stání pro auta a dodávky

03.02.2023 12:03 | Tisková zpráva

Frýdek-Místek pokračuje v úpravách parkovacích zvyklostí ve městě. Změna čeká také velkou odstavnou plochu pod estakádou u slezanského stadionu, kterou město nyní získalo do svého vlastnictví. Zaparkovat tam budou moct řidiči osobních aut a také dodávek ze sídlišť.

Frýdek-Místek: V centru pod estakádou budou stání pro auta a dodávky
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

Frýdecko-místecká radnice dlouhodobě cílí na zklidnění necitelně vybudované čtyřproudové silnice vedoucí skrz město. Po otevření obchvatu bude nyní realizovat jednotlivé úpravy a jednou z nich je změna na plochách pod estakádou.

Anketa

Jak zatím hodnotíte kroky zvoleného prezidenta Petra Pavla?

3%
95%
hlasovalo: 30165 lidí

„Plochy pod estakádou využijeme pro parkování osobních aut a dodávek. Řidiči dodávek je tak nebudou muset odstavovat na sídlištích. Výhodou je blízkost sídliště Slezská, kam se dá dojít pěšky. Poblíž jsou rovněž umístěny zastávky městské hromadné dopravy, takže řidiči dodávkových vozů se pohodlně dostanou do svých domovů,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Miroslav Bártek (Naše Město F-M).

„Plocha pod estakádou bude mít širší využití, rozšíříme tam na základě požadavků Frýdecké skládky sběrný dvůr,“ upřesnil náměstek primátora pro investice, finance, rozpočet a životní prostředí Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

Dosud pod estakádou parkovaly zdarma kamiony. Díky nedávno otevřenému obchvatu v celé délce jich výrazně ubylo na průtahu městem. Také jejich odstavování chce radnice směrovat mimo centrum. Město sice nemá povinnost zajišťovat dopravcům odstavné plochy, přesto se nyní rýsují dvě až tři lokality, na kterých by bylo odstavování kamionů vhodné.

Radnice myslela také na pěší propojení z plochy pod estakádou směrem k frýdeckému náměstí, intenzivně proto připravuje znovuobnovení staré pěší trasy po kamenných schodech vedoucích až na Těšínskou ulici pod magistrát.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

důchodová reforma

Dobrý den, kdy předložíte návrh důchodové reformy? Sliboval jste to v březnu, a už jsme za polovinou. A už jste o ní jednal s opozicí, protože čím déle s ní začnete jednat, tím se celý proces oddaluje nebo hodláte shválit i bez ní a čekat, že až se karty obrátí, zase bude zrušena?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V Kroměříži se předvedli nejlepší mladí recitátoři a zpěváci z regionu

10:11 V Kroměříži se předvedli nejlepší mladí recitátoři a zpěváci z regionu

Mladí recitátoři a zpěváci v průběhu února a března poměřili své schopnosti v oblastních kolech sout…