Frýdek-Místek: Ve čtvrtek v hale Polárka bude Trh vzdělávání a uplatnění

21. 10. 2019 13:02

Úřad práce ČR ve spolupráci se statutárním městem Frýdek-Místek pořádá „Trh vzdělávání a uplatnění 2019“. Konat se bude 24. října od 10 do 16 hodin v hale Polárka.

Frýdek-Místek: Ve čtvrtek v hale Polárka bude Trh vzdělávání a uplatnění
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

Na akci se představí 65 vystavovatelů, tedy zejména středních škol a firem, které s nimi spolupracují.  Na ploše haly bude připraveno na tři desítky praktických ukázek a aktivit, například pájení, svařování na trenažéru, skládání ubrousků a zdobení cupcaků nebo  výroba květinových šperků. Živo bude i před halou, kde svou práci představí kováři, zájemci uvidí praktické ukázky frézování na pantografu nebo tvoření podzimních dekorací a na jednom z modelů si budou moci vyzkoušet i dojení krávy. Stejně jako v minulém ročníku se akce zúčastní VŠB – Technická univerzita Ostrava, konkrétně strojní fakulta, katedra energetiky. S sebou bude mít opět fluidní popcornovač, takže návštěvníci se mohou těšit na kornoutek popcornu.

„Cílem akce je formou praktických ukázek a prezentací přiblížit žákům devátých tříd, současným studentům, ale taky dospělým možnosti dalšího vzdělávání a následného uplatnění. Zástupci škol i zaměstnavatelů seznámí zájemce se svými nabídkami i svými požadavky,“  řekl náměstek primátora Pavel Machala.

Ze zaměstnavatelů se představí mimo jiné společnost MOBIS Automotive Czech, BLANCO Professional CZ, Hyundai Motor Manufacturing Czech a dalších šest firem zajišťujících návaznost na studijní a učební obory.

V rámci akce bude také vyhlášen již 3. ročník soutěže TECH-talent a INDUSTRIAL-talent, která je určena všem žákům a studentům základních a středních škol se sídlem ve Frýdku-Místku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvůr Králové nad Labem: Na náměstí T. G. Masaryka již stojí vánoční strom

6:33 Dvůr Králové nad Labem: Na náměstí T. G. Masaryka již stojí vánoční strom

Od pátku 15. listopadu zdobí královédvorské náměstí T. G. Masaryka vánoční strom. Asi desetimetrový …