Frýdek-Místek: Výstupy z tiskové konference

07.08.2013 9:30 | Zprávy

Na tiskové konferenci svolané v návaznosti na obvinění členů rady města ze zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinností při správě cizího majetku v souvislosti s veřejnými zakázkami na čištění a hloubení příkop z roku 2010-2012 zazněla mimo jiné tato prohlášení:

Frýdek-Místek: Výstupy z tiskové konference
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

primátor Michal Pobucký:
Od loňského dubna naše radnice musí čelit veškerým možným, dosud nevídaným, a tedy bezprecedentním krokům orgánů činných v trestním řízení. Nyní vše vyústilo v obvinění členů rady města tohoto i minulého volebního období jen na základě znaleckého posudku, který zřejmě nevychází ze stejných informací, jaké jsme měli k dispozici my.

Mohl bych tady snést desítky argumentů, jak je obvinění absurdní, ale musíte pochopit, že už jsme v situaci, kdy si některé záležitosti skutečně musíme šetřit na vlastní soudní řízení. Kdyby bylo na nás, tak ať se vše vyjasní u soudu třeba hned zítra, obáváme se však, že státní zástupce má jinou strategii, kdy zatím jen neustále kupí další a další obvinění bez snahy o pravomocný rozsudek. První obvinění padla v dubnu roku 2012 a do dnešního dne nebyl nikdo v souvislosti s veřejnými zakázkami obžalován a nic se nedostalo před soud. Podobné kauzy v jiných městech už se u soudu projednávají, i když obvinění byly vzneseny později než u nás. Je jasné, že státní zástupce směruje v našem případě soudní projednávání až do volebního roku.

Obvinění se týká šesti veřejných zakázek na čištění a hloubení příkop z roku 2010-2012, které v té době podléhaly zákonu, podle něhož bylo možné zadat veřejnou zakázku do 3 milionů korun přímo z ruky, bez výběrového řízení. Magistrát měl ale nad rámec zákona ještě podmínku, že u veřejných zakázek musí oslovit nejméně 3 firmy, takže nad rámec zákona jsme vybírali ze tří uchazečů a nezadali jsme zakázku bez výběrového řízení, což jsme udělat mohli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: frydekmistek.cz

Bc. Martin Bednář, MBA. byl položen dotaz

ÚSTAVA

Co přesně byste na Ústavě změnil? A ještě podle vás zřejmě volí lidé do senátu špatně, ale jak je podle vás možné, že ve volbách do sněmovny volí jinak? Protože tam má ANO většinu poslanců, zatímco v senátu je vás za ANO jen hrstka.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Hledáme zájemce o členství ve volebních komisích

22:42 Zlín: Hledáme zájemce o členství ve volebních komisích

Statutární město Zlín zahájilo přípravy na Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2025, které se…