Frýdlant: Zablácený prostor před zimním stadionem se opravdu řeší

22.02.2019 10:13

Na webových stránkách města Frýdlant se objevil dotaz, zda se Město bude zabývat zabláceným prostorem před zimním stadionem. Jak nám sdělil místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka (ODS), o problému se ví, ale jeho řešení není tak jednoduché, jak na první pohled může vypadat.

Frýdlant: Zablácený prostor před zimním stadionem se opravdu řeší
Foto: wikipedia
Popisek: Frýdlant

V současné době se pracuje na studii realizace sněžné jámy. Zbytkové teplo ze strojovny v jámě sníh přemění ve vodu, která se znova zužitkuje na úpravu ledové plochy. Venku se pak nekupí hromady tajícího sněhu, které se nyní musejí čas od času odvážet. "Záměr však obsahuje mnohá technologická úskalí, která je třeba vyřešit tak, aby se tento způsob likvidace odpadního ledu vyplatil i finančně,“ říká Jiří Stodůlka.

Na plochu před stadionem již byla zpracována studie, jejíž podstatnou část ikona souborusi můžete prohlédnout ZDE. „V současné době ještě čekáme na konečnou variantu umístění nového kabinového bloku a hned poté bude vyhlášeno výběrové řízení na dodavatele projektu, který bude obsahovat jak nové zázemí pro halu a stadion, tak řešení venkovního prostoru.“ vysvětluje místostarosta.

Až proběhnou všechny procesy včetně vypracování projektu, výběrového řízení na realizátora prací a samotné stavby, velmi se zlepší možnost parkování před zimním stadionem i komfort pro sportovce a diváky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Zaměstnanci úřadu obstarali nadílku handicapovaným dětem

21:10 Kroměříž: Zaměstnanci úřadu obstarali nadílku handicapovaným dětem

Mikulášské balíčky pro osm desítek dětí ze Základní školy a Mateřské školy Kroměříž, F. Vančury byly…