Havlíčkův Brod: Oslavy výročí narození K. H. Borovského prozatím v podobě venkovních expozic

16.05.2021 17:02

Letošní rok se v Havlíčkově Brodě ponese v duchu oslav200. výročí narození Karla Havlíčka Borovského (1821 –1856), který je s městem úzce spjat. Oficiální oslavy budou probíhat v průběhu celého roku.

Havlíčkův Brod: Oslavy výročí narození K. H. Borovského prozatím v podobě venkovních expozic
Foto: havlickuv-brod.ceskehory.cz
Popisek: Havlíčkův Brod
reklama

Při procházce městem se můžete zastavit u čtyř informačních panelů, které stojí v těsné blízkosti zaniklých památek, spojených se jménem Karla Havlíčka. Najdete je v ulici Svatovojtěšská, v ulici Horní nedaleko Skaut klubu, v horní části Smetanova náměstí a v blízkosti památníku Karla Havlíčka v parku Budoucnost. Panely se pojí k výstavě s názvem Místa spojená s Karlem Havlíčkem, která bude současně zahájena v budově Staré radnice.

„Do konceptu výstavy jsme ve spolupráci s městem Havlíčkův Brod zahrnuli i historický model města, který je v budově Staré radnice vystaven. Naší snahou je, aby si návštěvník po přečtení historie šesti hlavních míst, spojených s havlíčkovskou pamětí, objekty vyhledal a po odchodu z místnosti též navštívil v reálu. Tím se efekt a smysl výstavy naplní do maxima,“ vysvětlil ředitel Muzea Vysočiny Michal Kamp. Expozice potrvá do konce roku a její prohlídky budou organizovány v souladu splatnými epidemickými opatřeními.

Od 8. května se můžete vydat také na Cestu epigramů, která na 91 místech nejen vHavlíčkově Brodě připomene život a dílo Karla Havlíčka.

Anketa

Chcete, aby sněmovna vyslovila nedůvěru vládě Andreje Babiše?

11%
86%
hlasovalo: 19558 lidí

„Akce je po organizační stránce poměrně náročná. Každý zveřejněný epigram jsme označili jednotnou tabulkou s uvedením autora výtvarného zpracování epigramu a s informací, kdo umístění epigramu umožnil. Vrcholné dílo celé akce je z mého pohledu kamenný epigram od výtvarníka Radka Dvořáka s hmotností cca půl tuny, který bude zdobit prostory Smetanova náměstí,“ přiblížil zástupce organizátora Tomáš Holenda z Okrašlovacího spolku Budoucnost a dodal, že se do akce zapojilo 23 obcí a epigramy budou umístěny v regionu od Dačic po Prahu, na trase dlouhé zhruba 496 kilometrů.

Brožurku s kompletním programem oslav, které budou provázet celý rok 2021, si můžete vyzvednout v Turistickém informačním centru na Havlíčkově náměstí stejně jako mapu trasy Cesty epigramů. Aktuální informace naleznete i na speciálním webu www.khb200.cz.

Program oslav najdete ZDE
Mapa Cesty epigramů ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Žatec: Oprava železničního mostu má nové termíny, začátek prací se odkládá

19:53 Žatec: Oprava železničního mostu má nové termíny, začátek prací se odkládá

Správa železnic v minulých dnech změnila termíny oprav železničního mostu přes Ohři ve směru na Libo…