Hlavní město rozdělí ve školství granty za více než 23 milionů korun. Nově se zaměří i na vzdělávání seniorů

15.02.2017 10:03 | Zprávy
autor: PV

Na úterním zasedání pražští radní schválili návrh na rozdělení grantů v rámci celoměstských programů rozvoje vzdělávání a vzdělávací soustavy hlavního města.

Hlavní město rozdělí ve školství granty za více než 23 milionů korun. Nově se zaměří i na vzdělávání seniorů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha

Z celkem 385 žádostí vybrala komise projekty za celkem 23,4 milionů korun. Město tak podpoří například soutěže pro nadané žáky, výuku se zapojením rodilých mluvčích, výjezdy do zahraničí či nově oblast vzdělávání seniorů. O návrhu bude příští týden rozhodovat pražské zastupitelstvo. Po jednání městské rady to uvedla radní pro školství Irena Ropková.

Celkem 23,4 milionů korun hodlá hlavní město přidělit žadatelům v rámci šesti celoměstských programů rozvoje vzdělávání a vzdělávací soustavy. Komise vybírala z celkem 385 žádostí v celkové požadované sumě 43,4 milionů korun. „Mám radost, že se nám prostřednictvím tohoto grantového programu daří podporovat celou řadu projektů, které přispějí zkvalitnění pražského školství. Dlouhodobě se snažíme prostřednictvím programů podporovat nejen nadané žáky a studenty, ale například i sociálně znevýhodněné rodiny, kterým přispíváme na náklady účasti dětí na školních výletech. Nově podpoříme i seniory, pro které jsme vytvořili zcela nový program zaměřený na jejich vzdělávání,“ řekla radní hlavního města pro oblast školství Irena Ropková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Budete někoho žalovat?

Je podle vás obsah, kterým byly někteří žáci testováni žalovatelný? Tvrdíte, že pracujete na právním stanovisku, zajímal by mě přesně jeho význam, přínos, protože to, co se stalo je opravdu hodně za hranou a nechápu, že k tomu vůbec mohlo dojít. Taky bych nerad, aby se situace opakovala.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pelhřimov: Oprava zimního stadionu začne na jaře

22:09 Pelhřimov: Oprava zimního stadionu začne na jaře

Zahájení rozsáhlé modernizace stadionu v současné době brání zpoždění na straně energetické společno…