Hlučín: Setkání psovodů V4

28.09.2022 19:03 | Tisková zpráva

Celkem 27 policejních psovodů se svými „miláčky“ z Česka, Polska, Slovenska a Maďarska se ve dnech 8. a 9. září setkali na mezinárodním soustředění psovodů ozbrojených složek, a to u nás v Hlučíně.

Hlučín: Setkání psovodů V4
Foto: Hlučín.cz
Popisek: Hlučín

Po dva dny trénovali, řešili modelové situace a sdíleli zkušenosti kolegové psovodi z městské či státní policie, ale i z vězeňské služby zemí Visegrádské čtyřky (V4). 

Anketa

Kdo je vítězem komunálních voleb?

22%
66%
8%
hlasovalo: 14502 lidí

Smyslem dvoudenního soustředění bylo předat si informace a poznatky z oboru, neboť v každé zemi se použití služebního psa řídí jinými pravidly. To proto, že i zákony se od sebe liší. Rozdílné zkušenosti denně využívají psovodi při spolupracích na hranicích. Například při kontrolování kamionů kvůli nelegální migraci, anebo když pátrají po nezvěstných. Nejčastěji se policejní psi musí vypořádat s agresivním útočníkem nebo nezvladatelným davem lidí, třeba při sportovních akcích. Psi ale nerozlišují, zda jsou v práci nebo si “jen” hrají. Pracovní doba nikdy nekončí ani pro samotné psovody. Ti jsou totiž nejen jejich páni, ale také, ve většině případů, jejich rodina. „Děkuji vedení města i vedení naší městské policie za možnost realizovat tuto mimořádnou akci, která se nad očekávání vydařila s ohledem na program i počasí, ale hlavně na základě setkání s lidsky i profesně skvělými psovody, figuranty i dalšími zainteresovanými osobami,” uvedl hlavní organizátor akce strážník Lumír Prejda z Městské policie Hlučín.

Samozřejmě, že poděkování patří všem zúčastněným, vedení města za podporu, ale také i vedení FK Darkovičky, které nám umožnilo ve svém areálu tuto akci uskutečnit. Ale v největší míře patří poděkování strážníkovi Lumíru Prejdovi, který celou akci organizoval. A dle slov všech účastníků: ...„měla nejlepší úroveň ze všech takových to akcí, které již proběhly, jak na Slovensku či v Maďarsku”.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Karla Maříková byl položen dotaz

A a B

Je hezké, že chcete všem přidávat, navyšovat dávky, ale proč neříkáte i to B - tedy kde na to vzít? Jste pro zýšení daní? Jakých?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Děčín: S adventem přichází bohatá nadílka akcí

20:32 Děčín: S adventem přichází bohatá nadílka akcí

Advent už je v plném proudu a s ním i vánoční program. Lidé se mohou těšit na hudební večery s děčín…