Hodonín: Hosté z Japonska měli náročný den

25. 8. 2019 17:12

Náročný program měla japonská návštěva v Hodoníně. Dopoledne její členy oficiálně přivítali v obřadní síni hodonínské radnice představitelé města, starosta Libor Střecha a místostarosta Petr Buráň.

Hodonín: Hosté z Japonska měli náročný den
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí v Hodoníně

Po prohlídce radnice hosté navštívili farní kostel sv. Vavřince, Regionální centrum a Turistické informační centrum. V odpoledním programu si prohlédli město, a poté zavítali do zoologické zahrady, Masarykova muzea a do hodonínských lázní. Návštěvu Hodonína zakončila večerní plavba po řece Moravě. Jedenáctičlennou japonskou delegaci tvořili vedle členů společnosti Óito - Czech Friendship Association také zástupci prefektury (obdoby našich krajů) a města Hita.

Prefektura Óita je jednou ze 47 prefektur Japonska s rozlohou přes 6 tisíc kilometrů čtverečních a více než 1,2 miliony obyvatel. Nachází se na ostrově Kjúšú. Hlavním městem je Óita. Na severu ostrova leží město Hita. Je to zemědělské a průmyslové centrum, které vyrábí dřevo nábytek a keramiku. Každoročně se zde pořádá několik festivalů.

Óita Czech Friendship Association – společnost založená u příležitosti návštěvy prezidenta Václava Klause v Japonsku, za podpory přední české japanoložky Kristiny Kopáčkové a olympijské vítězky ve sportovní gymnastice Věry Čáslavské. Mezi členy patří vysoce postavené a vážené osobnosti země.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Testování Housing first bude spuštěno na začátku října

15:31 Jihlava: Testování Housing first bude spuštěno na začátku října

Jihlava získala podporu ze strukturálních fondů EU, a to s výborným hodnocením.