Hodonín: Hosté z Japonska měli náročný den

25.08.2019 17:12

Náročný program měla japonská návštěva v Hodoníně. Dopoledne její členy oficiálně přivítali v obřadní síni hodonínské radnice představitelé města, starosta Libor Střecha a místostarosta Petr Buráň.

Hodonín: Hosté z Japonska měli náročný den
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí v Hodoníně
reklama

Po prohlídce radnice hosté navštívili farní kostel sv. Vavřince, Regionální centrum a Turistické informační centrum. V odpoledním programu si prohlédli město, a poté zavítali do zoologické zahrady, Masarykova muzea a do hodonínských lázní. Návštěvu Hodonína zakončila večerní plavba po řece Moravě. Jedenáctičlennou japonskou delegaci tvořili vedle členů společnosti Óito - Czech Friendship Association také zástupci prefektury (obdoby našich krajů) a města Hita.

Prefektura Óita je jednou ze 47 prefektur Japonska s rozlohou přes 6 tisíc kilometrů čtverečních a více než 1,2 miliony obyvatel. Nachází se na ostrově Kjúšú. Hlavním městem je Óita. Na severu ostrova leží město Hita. Je to zemědělské a průmyslové centrum, které vyrábí dřevo nábytek a keramiku. Každoročně se zde pořádá několik festivalů.

Óita Czech Friendship Association – společnost založená u příležitosti návštěvy prezidenta Václava Klause v Japonsku, za podpory přední české japanoložky Kristiny Kopáčkové a olympijské vítězky ve sportovní gymnastice Věry Čáslavské. Mezi členy patří vysoce postavené a vážené osobnosti země.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Začíná stavba sjezdu z dálničního přivaděče

6:33 Jihlava: Začíná stavba sjezdu z dálničního přivaděče

Mimoúrovňová křižovatka silnice I/38 a ulice Romana Havelky začne řidičům sloužit v červenci 2021. S…