Hořice: Rekonstrukce víceúčelového hřiště Na Daliborce finišuje

26.09.2021 19:03

Rekonstrukce víceúčelového hřiště u ZŠ Na Daliborce se každým dnem posouvá ke svému dokončení. V současnosti probíhá pokládka první vrstvy pružného povrchu a obvodového chodníčku. Půjde-li vše podle plánu, od října by děti už mohly hřiště využívat!

Hořice: Rekonstrukce víceúčelového hřiště Na Daliborce finišuje
Foto: horice.org
Popisek: Hořice

Cílem investiční akce započaté v letních měsících je rekonstrukce venkovního víceúčelové hřiště v areálu ZŠ Na Daliborce, který se využívá především k míčovým hrám a obnova rozběhové dráhy a doskočiště pro skok do dálky. 

Anketa

Byla Angela Merkelová přínosem pro Evropu?

12%
80%
hlasovalo: 17429 lidí
Hřiště slouží pro hodiny tělesné výchovy, případně pro volnočasové aktivity mládeže. Starý povrch sportoviště byl již nevyhovující a především ve vlhkém a mokrém počasí i kluzký, což bylo pro jeho uživatele rizikové.

Práce zahrnují kompletní výměnu sportovního povrchu hřiště a podkladových konstrukcí, výměnu odvodňovacích žlabů, nové oplocení, a již zmíněnou novou rozběhovou dráhu s doskočištěm. Hřiště bude osazeno novými tělovýchovnými konstrukcemi (sloupky pro volejbal, konstrukce pro basketbal). Kromě toho bude po obvodu hřiště revitalizovány zpevněné plochy, které slouží pro lepší přístup ke hřišti a omezují jeho zanášení nečistotami.

Dodavatelem stavebních prací je firma NOVOSTAV KOMUNIKACE a.s., která zvítězila ve výběrovém řízení v konkurenci dalších čtyřech potenciálních dodavatelů. investice si vyžádá celkový náklad ve výši 2 939 094 Kč bez DPH. V rámci aktivního vyhledávání dotačních titulů se městu podařilo získat dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj, která na celou akci přispěje částkou 1 375 274 Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valašské Meziříčí: Děti vysadily komunitní květnatou louku

14:17 Valašské Meziříčí: Děti vysadily komunitní květnatou louku

Valašskomeziříčští školáci spolu se svými vrstevníky ze slovenské Čadci měli v polovině října plné r…