Hracholusky: Kvůli havárii plynovodu v lokalitě se sešel krizový štáb kraje

25.05.2016 16:36 | Zprávy

Jihočeský hejtman Jiří Zimola vyhlásil stav nebezpečí. Při zasedání krajského krizového štábu v 19 hodin 21. ledna 2016 tak reagoval na havárii plynovodu a přerušení dodávek plynu v lokalitě obce Hracholusky na Prachaticku, která nastala tentýž den ve 12.10 hodin.

Hracholusky: Kvůli havárii plynovodu v lokalitě se sešel krizový štáb kraje
Foto: cez.cz
Popisek: Hracholusky

Druhým dnem pokračuje ve středu 25. května cvičení SIMEX 2016, jehož cílem je prověřit postup a řešení situace při simulované havárii plynovodu a následném přerušení dodávek plynu pro odběratele. Součinnost si během něj mimo jiné prověřují zástupci distributora plynu ze společnosti E.ON, složek integrovaného záchranného systému i krizové štáby kraje a dotčených obcí s rozšířenou působností. Cvičení se koná v budově krajského úřadu, částečně v terénu a nijak neomezí chod běžného života obyvatel v regionu ani dodávky plynu odběratelům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Máte dojem, že je v Praze dostupné bydlení?

Není a to jste byl několik let i primátor a ve vedení Prahy jste i teď, tak jak vám věřit, že pro lepší dostupnost opravdu něco uděláte, když jste do teď nic neudělali, a to jste byli i ve vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Na budovách přibyla nová velkoplošná umělecká díla

13:05 Mladá Boleslav: Na budovách přibyla nová velkoplošná umělecká díla

Barvami a uměním ožily stěny některých škol, či třeba budova odboru dopravy magistrátu.