Hradec Králové: Bazén na Eliščině nábřeží byl uzavřen

19.07.2017 16:46

V pondělí 17. července se na 12 dní uzavřel pro veřejnost 50metrový krytý plavecký bazén na Eliščině nábřeží.

Hradec Králové: Bazén na Eliščině nábřeží byl uzavřen
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Začala pravidelná letní odstávka plaveckého bazénu. Zahájení provozu je naplánováno na sobotu 29. 7. 2017. Správa nemovitostí Hradec Králové, provozovatel areálu, naplánovala termíny odstávky v letní sezoně z důvodu provádění prací, které nelze provést za běžného provozu a na základě zkušeností z předchozích let. Na realizaci prací je zpracován přesný harmonogram.

Největší akcí letošní letní odstávky je výměna vzduchotechnické jednotky na ohřev vzduchu do bazénové haly. Předpokládané náklady na výměnu jsou 520 tis. Kč bez DPH. Budou vymalovány veřejné prostory, provedena výměna nerezových krytů vpustí na dně bazénu, bude provedena kontrola jednotek vzduchotechniky a výměna filtrů, kontrola pískových filtrů včetně doplnění pískové náplně a vodního hospodářství, oprava obkladů, dlažeb a spárování, mytí prosklených stěn a bazénové vany a celkový úklid.

Možnost koupání během odstávky bazénu je v Aquacentru v Městských lázních a na letním koupališti Flošna. Po celou letní sezónu je otevřena i Slunná loučka, kde se návštěvníci můžou opalovat i lehce sportovat. Pro děti je krom stálých hraček nově umístěno i pískoviště vedle mlhoviště.

Uzavření Aquacentra v Městských lázních je naplánováno až od 11. do 22. září 2017, zahájení provozu 23. 9. 2017. Provoz sauny v Aquacentru v letních měsících je v červenci a srpnu zkrácen o 1 hodinu, je ale zdarma pro všechny návštěvníky (v ceně vstupného do aquacentra). Otevírací doba v sauně je v červenci a srpnu od pondělí do pátku od 11 do 21 hodin a v sobotu, neděli a ve svátek od 11 do 20 hodin.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Dětem se vrací hřiště v Mišákově ulici

21:23 Olomouc: Dětem se vrací hřiště v Mišákově ulici

Na Nových Sadech vzniká nové hřiště pro děti. Nahradí to staré, které muselo pryč letos na jaře, pro…