Hradec Králové: Další kamery ve městě ochrání školu a dohlédnou na historické centrum

07.05.2013 13:20 | Zprávy

Občané, komise místní samosprávy, ale i obchodníci volají už delší dobu po instalaci kamery v historickém centru města, kde dochází v poslední době k narušování veřejného pořádku, a to zejména v noci.

Hradec Králové: Další kamery ve městě ochrání školu a dohlédnou na historické centrum
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Přenos obrazu z kamery napojené na pracoviště městských strážníků bude prevencí a důkazem zároveň. Kamery se dočká také okolí ZŠ v Kuklenách. Peníze pro nákup kamer vyčlenili radní města.

V historickém centru města dochází k narušování nočního klidu, znečišťování veřejného prostranství a k poškozování majetku městského i soukromého. „Přestože se v centru kontroly strážníků ve večerních a nočních hodinách zintenzivnily, je třeba permanentní dohled, což podporují i občané včetně komise místní samosprávy, s nimiž jsme jednali,“ hodnotí rozhodnutí rady města kladně ředitel městské policie Miroslav Hloušek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Právo se ptát

Podle vás je úkolem novinářů se kriticky ptám a politik by měl reagovat. Nic proti tomu. Ale myslíte, že stejné právo nemáme i my? A proč třeba vy neodpovídáte na to, co se vás zde občané ptají? Nemyslíte, že právě občanům byste se měli jako politici zpovídat především?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Zájemci o místo v parkovacím domě Atom se mohou hlásit od 1. dubna

22:05 Plzeň: Zájemci o místo v parkovacím domě Atom se mohou hlásit od 1. dubna

Zájemci o parkovací místa v dokončovaném parkovacím domě u obchodního centra Atom v Sokolovské ulici…