Hradec Králové: Do historické budovy v Tomkově ulici se nastěhuje biskupské gymnázium

05.05.2021 11:07

Během posledních měsíců shánělo město Hradec Králové do historické budovy bývalé knihovny v Tomkově ulici nového nájemce, který by kromě využívání prostor zajistil i jejich zvelebení.

Hradec Králové: Do historické budovy v Tomkově ulici se nastěhuje biskupské gymnázium
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Na základě doporučení Komise pro majetek a rozvoj bydlení schválila včera rada města nového nájemce – Biskupské gymnázium, církevní základní školu, mateřská školu a základní uměleckou školu Hradec Králové. Využívat by ji nájemce měl především k mimoškolním aktivitám a zájmovým činnostem.

„Budova v Tomkově ulici, kde původně sídlila městská knihovna, je součástí památkově chráněného území, proto nebylo úplně jednoduché nalézt pro ni nájemce. Nakonec všichni účastníci výběrového řízení na nájemce splnili podmínky a deklarovali, že budovu vhodně využijí a řádně se o ni postarají. Na základě doporučení Komise pro majetek a rozvoj bydlení jsme v radě města schválili jako nájemce hradecké biskupské gymnázium, které má o budovu zájem na dobu neurčitou a chce investovat do její údržby a případných oprav,“ říká náměstek primátora pro správu městského majetku Pavel Marek.

Biskupské gymnázium se sem bude moci stěhovat v průběhu léta. Škola bude městu platit nájemné 348 tisíc korun bez DPH ročně. Jejím záměrem je provozovat tady mimoškolní aktivity a zájmové činnosti jako jsou ZUŠ a školní družina.

Dům v Tomkově ulici poblíž Velkého náměstí zdobený výraznými neobarokními prvky byl postaven začátkem 20. století. Během více než sta let zde byl umístěn Záložní úvěrní ústav, později také Průmyslová banka, berní úřad a v letech 1939–2013 v ní pak působila městská knihovna. Město poté uvažovalo o využití pro spolkový dům. Od roku 2017 do současnosti bylo spodní patro vypůjčeno pro konání bohoslužeb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rokycany: Litohlavskou uzavře osazení nové lávky

19:03 Rokycany: Litohlavskou uzavře osazení nové lávky

Litohlavská ulice se ve středu 4. srpna uzavře pro veškerou dopravu včetně autobusů mířících ke hřbi…