Hradec Králové: Dušičky prodlouží otevírací dobu hřbitovů

23.10.2019 10:13

Blížící se Památka zesnulých znamená i pro hradecké hřbitovy vyšší návštěvnost. Technické služby proto rozšíří otevírací dobu městských pohřebišť a provoz kanceláře.

Hradec Králové: Dušičky prodlouží otevírací dobu hřbitovů
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Dopravní podnik posílí v dušičkových dnech dopravu do míst s velkými hřbitovy a častěji se na kontroly hřbitovů zaměří v tomto období také strážníci městské policie.

Největší nápor návštěvníků letos hřbitovy očekávají o prodlouženém víkendu před samotnými svátky, a pak přímo v sobotu 2. listopadu, na kterou Památka zesnulých připadne. Tomu také odpovídají opatření Technických služeb Hradec Králové, které provoz všech deseti městských pohřebišť zajišťují. „Připravujeme prodlouženou otevírací dobu na hřbitovech, která potrvá od 25. října do 3. listopadu. V této době budou hřbitovy otevřeny od 8 do 20 hodin, přičemž běžně máme nyní otevřeno od 8 do 17 hodin,“ přiblížila mimořádný rozšířený provoz v nejfrekventovanějších dnech vedoucí správy městských pohřebišť Naďa Štěrbová. Jedná se o hřbitovy, které se denně zamykají, a to Kukleny, Pouchov – civilní, vojenský i kolumbárium, Nový Hradec Králové a Na Zámečku. Ostatní hřbitovy se nezamykají a jsou přístupné stále.

V období před Dušičkami bude kancelář na hřbitově v Kuklenách otevřena v rámci běžného provozu ve středu 30. října od 8 do 12 a od 13 do16.30 hodin, mimořádná rozšířená úřední doba je pak naplánovaná na pátek 1. listopadu od 8 do16.30 hodin a v den Památky zesnulých, tedy v sobotu 2. listopadu, bude otevřeno v době od 8 do 13 hodin. Ve svátek 28. října bude kancelář uzavřena. „Po celý týden se budou návštěvníkům na všech hřbitovech věnovat naši pracovníci. Na požádání budou podávat informace o platbách za hrobová místa a zodpovídat další dotazy,“ dodává Naďa Štěrbová.

V době zvýšeného ruchu na hřbitovech by si lidé měli dávat větší pozor na své věci, ne každý totiž na hřbitov míří jen vzpomínat na zesnulé. Opatrnost je na místě i přesto, že díky častějším kontrolám hřbitova strážníky městské policie tady počet krádeží výrazně klesl.

Dostat se na největší hradecké hřbitovy městskou hromadnou dopravou nebude o Dušičkách problém. Na linky č. 3 a 9 nasadí dopravní podnik kloubová vozidla a bude mít připravenu i mimořádnou zálohu pro výpomoc linkám obsluhujícím hřbitovy. Všechny spoje linky č. 9 s odjezdem z terminálu mezi 8. a 19. hodinou budou o prodlouženém víkendu 26., 27. a 28. října a o dušičkovém víkendu 2. a 3. listopadu zajíždět na konečnou zastávku Lesní hřbitov (v těchto časech nebude obsluhována konečná zastávka Malšovice – U střelnice). Ve dnech 29. a 30. října platí v MHD běžný provoz pro pracovní den, pouze nepojedou školní spoje (linky označené Š).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pelhřimov: Kvůli síti pro rychlý internet budou některé ulice rozkopané

19:31 Pelhřimov: Kvůli síti pro rychlý internet budou některé ulice rozkopané

V Pelhřimově v letošním roce pokračuje výstavba optické sítě T-Mobile, která je rozvržena do několik…