Hradec Králové: Hradecká ulice bude opravena komplexněji, prodlouží se tím její životnost

27.05.2024 19:27 | Tisková zpráva

Součástí rekonstrukce křižovatky Mileta je i oprava Hradecké ulice, na které se měla původně vyměnit pouze vrchní vrstva vozovky. Po zjištění, že ulice vykazuje pokročilé síťové trhliny, se město rozhodlo pro změnu a provede zásadnější opravy, které zvýší její životnost a bezpečnost. Náklady na tyto změny v průběhu stavby jsou vyčísleny na více než čtyři miliony korun bez DPH.

Hradec Králové: Hradecká ulice bude opravena komplexněji, prodlouží se tím její životnost
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Město se rozhodlo pro opravu všech vrstev na Hradecké ulici, aby byla sjednocena životnost vozovky. V opačném případě by hrozilo riziko, že by se ulice musela opravovat za několik let znovu. „Celou velkou investiční akci křižovatka Mileta doplníme ještě zásadnější úpravou Hradecké ulice v úseku od Sokolské po pěší vstup do kampusu univerzity. Tato změna povede ke zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů. Provedení těchto úprav městu navíc poskytuje příležitost k dosažení trvanlivějšího a hospodárnějšího řešení opravy celé komunikace. Během stavby bylo zjištěno, že stav komunikace je horší, než se původně předpokládalo, což vyžaduje zásadní opravy pro dlouhodobou životnost. Navíc je racionální využít současné uzavírky pro provedení těchto prací, čímž minimalizujeme budoucí dopravní omezení,“ říká náměstek primátorky odpovědný za oblast strategického rozvoje a investic Lukáš Řádek.

V současné době je pod Hradeckou ulicí pokládána nová dešťová kanalizace a provedeny budou i přípojky. Samotná úprava ulice v délce 250 metrů byla zahájena v dubnu a hotova bude dubnu příštího roku. Ve stejném termínu by mohla být dokončena také Sokolská ulice. Celkem vydá město na opravy křižovatky Mileta více než 190 milionů korun bez DPH.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Martin Hájek byl položen dotaz

Už jste si vyhodnotili váš neúspěch ve volbách?

Na základě čeho jste čekali větší úspěch ve volbách, když víc než zájmy občanů ČR hájíte ty evropské – např. migrační pakt, grean deal, přijetí Eura atd? Nemyslíte, že je třeba, abyste víc naslouchali tomu, co chce většina lidí v ČR? Nebo čemu přičítáte váš neúspěch? Ještě bych řekl, že si za to můž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Klíčové dopravní stavby města získaly ocenění v soutěži Stavba roku 2024

13:37 Zlín: Klíčové dopravní stavby města získaly ocenění v soutěži Stavba roku 2024

Dvě nejvýznamnější zlínské investice loňského roku, Křižovatka ulice Mostní – ulice Březnická a Siln…