Hradec Králové: Kemp Stříbrný rybník nachystal novinky pro letošní sezónu

26.05.2023 16:14 | Tisková zpráva

Areál kempu Stříbrný rybník převzala před třemi lety do své správy společnost Městské lesy Hradec Králové. Za tuto dobu se podařilo kompletně změnit vzhled kempu, vybudovat nová zázemí a přilákat tisíce nových návštěvníků. V tomto trendu budou Městské lesy pokračovat i letos, do areálu přibydou další pevné moderní stany, vybuduje se nové pódium a vznikne zde také nové multifunkční sportovní hřiště.

Hradec Králové: Kemp Stříbrný rybník nachystal novinky pro letošní sezónu
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Práce na novinkách již byly zahájeny, dokončeny by měly být během letních měsíců. V letošním roce se Městské lesy chystají do přeměny kempu investovat okolo čtyř milionů korun.

„Městské lesy se o celý kemp starají více než tři roky a za tu dobu se tato lokalita velmi výrazně proměnila. Vznikly zde mobilheimy a stany s pevným základem, které poskytnou i možnost připojení na elektřinu, rozsáhlé opravy se dočkaly chatky, sociální zázemí nebo kuchyňka, kde si mohou kempoví hosté připravit jídlo. Nové je také občerstvení, a to hned na několika místech. Ze zastaralého a nemoderního místa se stal příjemný kemp, kde rádi tráví čas rodiny s dětmi, přátelé i školy v přírodě,“ říká náměstek primátorky pro oblast správy městských investic Miroslav Hloušek.

Letos dojde v areálu k dalším změnám. „Některé jsou už viditelné, na jiných se teprve začíná pracovat. Například je hotová výměna oken u všech chatek, která nás vyšla na přibližně 1,2 milionu korun. Nyní připravujeme výstavbu dalších pevných stanů, které budou mít celkovou kapacitu padesát osob. Umístěny budou vzadu za společenskou místností v části kempu, kde dříve býval tobogán. Dojde tak k rozšíření kempu o část, kterou využijí především školy, tábory, ale například i svatebčané nebo jiné větší skupiny. Stany, které vyjdou na 700 tisíc korun včetně vybavení, máme zatím ve skladu, čekáme na natření podkladových spodních částí, instalovány by měly být během června,“ popisuje ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán.

Anketa

Jste spokojeni se způsobem, jakým Petr Pavel vykonává úřad prezidenta? (Ptáme se od 23.5.2023)

3%
95%
hlasovalo: 33531 lidí

V této zadní části kempu dojde také k dřevěnému zastřešení pódia v celkové částce 300 tisíc korun. V lokalitě u karavanových stání bude dále vybudováno druhé dřevěné mobilní pódium za půl milionu korun a vytvořeno stání pro nabíjení elektrokol.

Dalším výrazným projektem, na kterém již byly zahájeny práce, je přeměna asfaltové plochy po levé straně při příjezdu do kempu. „V této části vzniká nové multifunkční sportovní hřiště, které budou v budoucnu moci využívat nejen návštěvníci kempu, ale také školy,“ uvádí ředitel Zerzán.

Hřiště by mohly také doplnit speciální mantinely a tribuna s dvěma stovkami míst. Nové hřiště vyjde celkem na 1,4 milionu korun. Na jeho výstavbu dostaly Městské lesy dotaci ve výši půl milionu korun od společnosti ČEZ. O dalších možnostech dofinancování jednají s Královéhradeckým krajem a městem Hradec Králové.

V příštích letech by mělo v kempu přibýt pět chatek na poloostrově, které budou umístěné částečně nad vodou. „Dokončuje se stavební povolení na zasíťování. Pokud vše půjde podle plánu, mohly by se nové chatky nad vodou začít budovat už na jaře příštího roku,“ doplňuje Zerzán. Zároveň také probíhá tvorba areálové studie zadané městem, která by v kempu měla navrhnout nové prvky pro oživení prostoru a rozmístění aktivit. Mohlo by se například jednat o pochozí molo podél části hráze a další podobné prvky na vodě. Jejich rozmístění bude navrženo tak, aby prostor působil příjemným dojmem a nebyl přeplněn.

Město Hradec Králové také spolu s Městskými lesy řeší kvalitu vody ve Stříbrném rybníce. „Máme nově zpracovanou studii, která prověřila stav vody ve Stříbrném rybníce. Z té nám vyplývá několik typů opatření, která by měla vést ke zlepšení kvality vody. Určitě musí dojít ke změně rybí obsádky. Na podzim by se měl provést výlov rybníku a následně nově nastavit rybářský management. Z dalších opatření se nám jeví jako nejlepší a ekonomicky nejvýhodnější provést vybudování mokřadů na přítocích do rybníka, především pak na Bělečském potoce, které budou fungovat jako kořenová čistírna a zajistí zlepšení kvality přitékající vody. V záloze je pak ještě i možnost odbahnění Stříbrného rybníka, která však bude finančně a technicky velmi náročná,“ informuje náměstek primátorky pro oblast životního prostředí Adam Záruba.

reklama

autor: PV

změny ve smlouvách

Dobrý den, nechápu, jak piráti mohou podpořit pro nás tak nevýhodné změny zakládajících smluv EU. Nebo myslíte, že jsou pro nás výhodné? A kdyby byly změny schváleny, neměli bysme jako občané mít pak možnost rozhodnout, zda chceme v EU nadále zůstávat? Myslíte, že změny projdou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V Praze 8 se opět bruslí na třech kluzištích, školáky letos poprvé učí profesionální trenéři

13:05 V Praze 8 se opět bruslí na třech kluzištích, školáky letos poprvé učí profesionální trenéři

V pátek 1.12. se na Osmičce veřejnosti otevřelo třetí a zároveň největší kluziště, a to na Ládví. Na…