Jeho součástí je například prominutí poplatků za zábor veřejného prostranství nebo odpuštění nájemného v městských nebytových prostorách pro některé nájemce. Město po dobu nouzového stavu zároveň odpustilo školkovné, platbu za školní družinu a za pobyt dětí v jeslích Orlická. Zatím tímto způsobem město podpořilo obyvatele a podnikatele částkou téměř deset milionů korun. Dalších deset milionů korun město vyčlenilo na podporu drobných podnikatelů.
„Od dubna se snažíme dělat veškeré možné kroky, kterými bychom obyvatelům města a podnikatelům usnadnili návrat zpátky do běžného pracovního života, což samozřejmě není jednoduché. Hradeckým občanům se snažíme vycházet maximálně vstříc a ušetřit jim alespoň nějaké finance. Čísla, která nyní máme, jsou jen předběžná. Konečný účet budeme mít k dispozici na podzim. Očekáváme, že částka, kterou město pomůže podnikatelům a obyvatelům bude kolem dvaceti milionů korun. Další desítky milionů bude třeba nalézt na krytí ztrát městských společností a firem. Vzhledem k nakládání s veřejnými prostředky musíme postupovat hlavně rozvážně a transparentně,“ říká primátor Alexandr Hrabálek. Součástí programu Antivirus je celá řada opatření, která mají snížit negativní dopad koronavirové krize v Hradci Králové, podrobné informace najdete ZDE.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV