Hradec Králové: Město pořádá vánoční trhy pro chráněné dílny

12. 12. 2018 21:22

Tradiční vánoční trhy proběhly v Hradci Králové. Výrobky chráněných dílen jsou rok od roku oblíbenějším dárkem pod stromeček. Své o tom ví zaměstnanci Skupiny ČEZ, kteří v hradecké centrále nakupovali ve středu 12. prosince od pěti chráněných dílen.

Hradec Králové: Město pořádá vánoční trhy pro chráněné dílny
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Výdělek dílen z prodeje ručně vytvořených vánočních ozdob, věnečků, hraček, vánoční dekorace a oblíbených pamlsků, brambůrek, kávy a čaje a mnoha dalších úžasných drobnůstek dosáhl v Hradci Králové nádherných  16 tisíc tři sta korun.

Chráněná dílna Léthó přivezla dekorativní výrobky v podobě  věnců, prostírání, chňapek, polštářků, taštiček a papírových obalů. Celkem si vydělala téměř 2 000 Kč. Vánoční dekorace, andílky či sněhuláky si zaměstnanci Skupiny ČEZ mohli zakoupit od chrudimské Chráněné dílny J J. Pestalozziho. Ta si za celý den vydělala šest a půl tisíce korun. Společnost Arcadia, která zde prodávala výrobky čtyř chráněných dílen – čaje, utopence, nakládané hermelíny, brambůrky a další dobroty pro chráněné dílny přiveze  sedm tisíc osm set korun.

Celá akce má mezi hradeckými zaměstnanci velký ohlas. Oba stánky byly doslova obsypány lidmi po celý čas prodeje. O nákupy tradičních výrobků přímo od zdravotně postižených klientů chráněných dílen je mezi energetiky rok od roku větší zájem. Navíc někteří už kalkulují s trhy jako se zdrojem vánočních dárků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Orlová: Sociální služby města se blíží k přírodě

21:23 Orlová: Sociální služby města se blíží k přírodě

V letošním roce se nám podařilo ve spolupráci s Nadací OKD, programu Pro region, vybudovat malou zah…