Hradec Králové: Oprava křižovatky Brněnská odstartuje 2. července

16.06.2018 13:48 | Zprávy

Rekonstrukce okružní křižovatky Brněnská a jejich větví, která v krajském městě spustí velké dopravní komplikace, začne druhý červencový den. Hlavní práce v dopravně mimořádně zatížené křižovatce budou podle investora, Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), trvat přes celé prázdniny. Už od pondělí 11. června probíhají v okolí křižovatky přípravné práce, ty však dopravu poznamenají jen minimálně stejně jako podzimní dokončovací činnosti.

Hradec Králové: Oprava křižovatky Brněnská odstartuje 2. července
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Rekonstrukce křižovatky, kterou denně projedou desítky tisíc aut včetně tranzitní kamionové dopravy, zahrne především celoplošnou opravu stávající podkladní vrstvy s následným položením nového živičného povrchu. Pracovat se zde podle ŘSD bude bezmála pět měsíců, ovšem hlavní díl oprav v prostoru vlastní křižovatky provede zhotovitel v průběhu dvou měsíců letních prázdnin, kdy je doprava ve městě nejslabší.

V pondělí 11. června začaly v blízkosti křižovatky probíhat přípravné práce, zahrnující vybudování provizorních přejezdů středního dělicího pásu při minimálním omezení dopravy. Od 2. července do 2. září je v plánu oprava vlastní okružní křižovatky, která si vyžádá uzavírky a objížďky. Zatímco nákladní a hromadná doprava má projíždět stavbou, individuální automobilovou dopravu čeká odklon na objízdné trasy vedoucí ulicemi Mrštíkova, Štefcova a Náhon, nebo druhou stranou přes Třebeš Palachovou, Štefánikovou a Zborovskou ulicí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

AI

Umělá inteligence je na jednu stranu dobrá věc, ale nemyslíte, že je i dost nebezpečná? Řeší někdo, jak zabránit tomu, aby o nás neshromažďovala zejména osobní data, která pak půjde zneužít? Děkuji za odpověď. Klára

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Demolice zámečku přispěje ke zklidnění lokality

22:05 Jablonec nad Nisou: Demolice zámečku přispěje ke zklidnění lokality

Statutární město Jablonec nad Nisou zahájilo projekt Demolice objektu Zámeček, Dubová 293, Kokonín.