Hradec Králové: Smlouva na pronájem městských pozemků v areálu Festivalparku je podepsána

30.04.2016 10:37 | Zprávy

Nového nájemce bude mít dvacet procent pozemků v areálu Festivalparku. Ty jsou totiž na rozdíl od zbytku areálu ve vlastnictví města. O nejvhodnějším subjektu, který by měl mít nově městské pozemky v pronájmu, rozhodla rada města v úterý 26. dubna 2016. Příznivci kulturních a společenských akcí si tak i nadále přijdou na své.

Hradec Králové: Smlouva na pronájem městských pozemků v areálu Festivalparku je podepsána
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Vítězný subjekt hodlá ze svých prostředků areál Festivalparku opravit, sanovat a celkově modernizovat. Podle údajů, které městu vítězný subjekt poskytnul, vloží do těchto aktivit ze svého rozpočtu částku ve výši téměř čtyř milionů korun. Mělo by dojít rovněž ke zpřístupnění areálu veřejnosti, zejména rodinám s dětmi, zájmovým organizacím či firmám ke společenskému a kulturnímu využití. Akce, kterým město věnuje podporu v rámci cyklu Calendarium Regina i mimo něj a konají se v předmětném areálu, se uskuteční nejen letos, ale podle příslibu nového nájemce i v budoucnu. Nový nájemce se už zavázal ke spolupráci s organizátory.

Kromě obsahu nabídky, finančního přínosu byl pro město rovněž důležitým faktorem při rozhodování názor a zkušenosti komisí místních samospráv z přilehlých částí města. Obyvatelé z těchto městských částí jsou areálu nejblíže a vedení města bere zejména jejich připomínky v potaz, a to například při stanovování časů hudebních produkcí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice znovu oživí třídu Míru sousedskou večeří

22:42 Pardubice znovu oživí třídu Míru sousedskou večeří

Třída Míru je po celý rok místem ruchu a pohybu. Ve čtvrtek 28. srpna 2025 od 17 do 22 hodin se ale …