Hradec Králové: Vstup na slunnou loučku bude první den zdarma

28.06.2016 16:31 | Zprávy
autor: PV

Novou alternativu opalování a relaxu nabídne nejen Hradečanům poprvé v pátek 15. července 2016 od 10 hodin venkovní slunná loučka u plaveckého bazénu.

Hradec Králové: Vstup na slunnou loučku bude první den zdarma
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Nová opalovací a relaxační zóna pod širým nebem vyrostla v Hradci Králové mezi Šimkovými sady a plaveckým bazénem. Investorem stavby bylo město Hradec Králové za přispění evropských dotací. První den provozu bude slunná loučka otevřena veřejnosti zdarma.

Správa nemovitostí Hradec Králové, která slunnou loučku provozuje, připravila na první provozní den řadu překvapení. „Chceme tento nový prostor reálně přiblížit nejen stávajícím plavcům, ale i novým návštěvníkům, kteří z jakéhokoliv důvodu nevyužívají letní koupaliště Flošna, proto jsme na první den připravili vstup zdarma a děti navíc dostanou drobné dárky. Den otevřených dveří je naplánován na pátek 15. července 2016 přesně v 10 hodin. Zveme všechny milovníky opalování i relaxu, aby si slunnou loučku přišli prohlédnout,“ uvedla Jaroslava Bernhardová, ředitelka Správy nemovitostí Hradec Králové.

Na slunné loučce najdou návštěvníci velké mlhoviště, které si budou ovládat sami a chladit tady rozpálená těla v mlhových tryskách. „Vodní kulisu tvoří tři mlhové trysky osazené do dlažby mlhoviště. Výška vodní mlhy je přibližně jeden metr a průměr zhruba tři metry. Pro děti je připraven hrací domeček a skluzavka. U mlhoviště je rovněž venkovní sprcha a nerezová pitná fontánka,“ vysvětlila Jaroslava Bernhardová. Zábavu dospělým zabezpečí ping-pong, ruské kuželky a petang.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

22:41 Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

Starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba navštívili bytový dům v ulici Národní 1003, kde byla d…