„Jsme v Hradci Králové pracovně, měly jsme tu konferenci a ve volném čase jsme se chtěly podívat i na město,“ říká Eva Korbelová a dodává, že dnešek jim k tomu poskytl krásné počasí. Ženy už navštívily novou Knihovnu města Hradce Králové a nešetřily chválou, slova uznání si od nich vysloužila i hradecká zeleň a parkové úpravy. „Chystáme se ještě projít opravené terasy a zajít k soutoku,“ dodává Eva Korbelová. Tipy na místa k návštěvě zajímavých míst jim dala dcera Jany Zimové, která v Hradci studovala na zdejší univerzitě. „Na Bílé věži jsme poprvé, takže stav před rekonstrukcí a po ní nemůžeme srovnat, ale líbila se nám moc. Počasí nám přálo a tak jsme si užily krásný výhled do okolí, zaujal nás zvon Augustin a skleněný model Bílé věže,“ říká Jana Zimová. „Máme vyhlídky moc rády a tady je co k vidění i v samotné věži, kde jsme se navíc cítily velmi bezpečně. Je pravda, že jsme se ptaly i na výtah, ale to bylo spíš jen z recese a ze zkušeností z jiných staveb.
My jsme si schody na vyhlídku rády vyšlapaly,“ dodává s úsměvem.
Na otázku, která z nich je vlastně tou jubilejní návštěvnicí se obě shodují, že vlastně obě. „Vstupenky jsem kupovala současně pro nás obě, takže jsme v tom napůl,“ směje se Jana Zimová.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV



