Hradec před zimou dokončuje opravy silnic, další rekonstrukce vozovek jsou naplánované zase v příštím roce

12.11.2020 12:40

Nového povrchu a výměny osvětlení se dočká ulice Za Zelárnou v hradeckých Věkoších. Stavební práce budou zahájeny začátkem března, hotovo by pak mělo být do začátku letních prázdnin.

Hradec před zimou dokončuje opravy silnic, další rekonstrukce vozovek jsou naplánované zase v příštím roce
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Do celkové rekonstrukce silnice chce město investovat necelé dva miliony korun bez DPH. V Hradci Králové také pravidelně probíhají opravy stávajících silnic a chodníků, nový povrch nyní získává například Hradečnice k Lesnímu hřbitovu.

„Povrch v ulici Za Zelárnou už není dostačující, stejně jako osvětlení. Jedním z požadavků místních byla právě rekonstrukce této ulice, aby měli možnost dostávat se pohodlně ke svým domům. V tomto týdnu jsme na radě města schválili zhotovitele, s opravami ale začneme až na jaře. Dělat silnice přes zimu nedává zcela smysl především z technologických důvodů,“ říká Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast městských investic. V rámci kompletní rekonstrukce této ulice bude zpevněn povrch a položen nový asfalt, dále dojde k výměně osvětlení a úpravě odvodnění. Podobné kompletní rozsáhlé rekonstrukce  se v letošním roce v rámci městských investic dočkala ulice Hlavní za 57,8 milionů korun bez DPH.

Nových povrchů se během letošního roku dočkala například i ulice Spojovací nebo Nezvalova. Poslední z takových rozsáhlých oprav prováděných Technickými službami Hradec Králové právě probíhá na Hradečnici.  „V tomto týdnu zde frézují a pokládají nový asfaltobetonový povrch. Jedná se o jízdní pruh v úseku od parkoviště u Lesního hřbitova k parkovišti u Zděné boudy. Opravu druhého jízdního pruhu máme naplánovanou na příští rok,“ říká Tomáš Pospíšil, ředitel Technických služeb Hradec Králové. Dosavadní oprava Hradečnice vyšla zatím město na 1,5 milionu korun včetně DPH. Během příštího roku by k opravě silničního povrchu mělo dojít například také v ulici Šmeralova na Pražském Předměstí, a to v koordinaci se správcem inženýrské sítě. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Specialisté obnovují síť a zapojují počítače, město po útoku zažilo vlnu solidarity

19:08 Olomouc: Specialisté obnovují síť a zapojují počítače, město po útoku zažilo vlnu solidarity

Situace olomouckého magistrátu po masivním kybernetickém útoku z 6. dubna se díky intenzivní práci s…