Hradec spojil síly s Pardubicemi, hodlá čerpat dotace společně

01.06.2013 14:41

Primátoři obou východočeských krajských měst před chvílí podepsali memorandum o spolupráci na přípravě integrované územní investice pro čerpání peněz z fondů Evropské unie v letech 2014 až 2020 na území hradecko-pardubické aglomerace.

Hradec spojil síly s Pardubicemi, hodlá čerpat dotace společně
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Právě tuto oblast zmiňuje Strategie regionálního rozvoje České republiky jako jednu z nejvhodnějších pro použití integrované územní investice. Města se dohodla, že v této oblasti zesílí spolupráci, aby dokument vznikl včas a mohly se tak rozběhnout aktivity v něm zmíněné. Města navíc vytvoří řídící výbor, jehož cílem bude schvalování jednotlivých kroků při přípravě a zpracování dokumentu i jeho projednávání s obcemi, kraji, ministerstvy a podobně. Dalším výsledkem memoranda se stane vznik pracovní skupiny, jednotný postup obou měst a spolupráce s ostatními dotčenými obcemi. Cílem snažení Hradce Králové a Pardubice má být vytvoření takového dokumentu integrované územní investice, který umožní co největší tok peněz z Evropské unie na rozvoj hradecko-pardubické aglomerace.

Těsná spolupráce s Pardubicemi trvá více než rok a směřuje k příštímu dotačnímu období, otvírá však prostor i v oblastech nedotačních.  „Dohodli jsme se s panem Finkem na spolupráci, abychom naplnili definici aglomerace, což je podmínkou pro čerpání těchto dotací,“ uvedla pardubická primátorka Štěpánka Fraňková.

Pro ITI (integrované územní investice) je též zpracovaná případová studie, která definuje průniky společných projektů obou krajských měst. Jsou jimi například inteligentní dopravní systémy, energetické koncepce, spolupráce technologických center, podpora zaměstnanosti či záležitosti týkající se sportu či kultury.

„Je to jedna z možností, jak dostat peníze do města a v tomto případě se nabízí k využití spolupráce s Pardubicemi, která dobře funguje už řadu let,“ řekl krátce po podpisu memoranda primátor města Hradec Králové Zdeněk Fink.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Hradeckralove.org
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítkov: Město chystá rekonstrukci mostu i zatrubnění potoku Čermná

21:49 Vítkov: Město chystá rekonstrukci mostu i zatrubnění potoku Čermná

Městský úřad ve Vítkově oznamuje, že se připravuje rekonstrukce mostu ve Švermově ulici v místě křiž…