Hradečtí zastupitelé dali potřebný souhlas pro dostavbu hal u Svinar

01.05.2019 6:27 | Zprávy
autor: PV

Developerská společnost CTP bude moci svůj projekt výstavby hal na východním okraji Hradce Králové pravděpodobně dokončit. Pro vydání dodatečného stavebního povolení potřebovala souhlas radnice s využitím jejích pozemků a s dočasným napojením areálu na místní komunikaci. Chybějící souhlas dnes hradečtí zastupitelé firmě poskytli, společnost CTP se v rámci dohody s městem zavázala poskytnout příspěvek 15 milionů korun na výstavbu provizorního parkoviště u fakultní nemocnice. Nyní bude o pokračování stavby rozhodovat stavební úřad.

Hradečtí zastupitelé dali potřebný souhlas pro dostavbu hal u Svinar
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

„Především je dobře, že se konečně nějak rozhodlo a víme, jak bude tato nešťastná záležitost pokračovat. Společnost CTP po výhrůžkách v podobě žalob zásadně změnila strategii a začala se chovat jako partner, který chce být dobrým sousedem. Zastupitelům i hradecké veřejnosti se zástupci CTP za dosavadní jednání omluvili a žalobu stáhli. To zřejmě přesvědčilo zastupitele daleko více než finanční hledisko vzájemné dohody,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Více než pět let stojí na výpadovce z Hradce Králové na Třebechovice pod Orebem torza rozestavěných hal. Investor zde totiž začal stavět bez potřebných povolení a stavební úřad tak zahájil řízení o odstranění stavby. „Vše ale probíhá dle platné legislativy, ve stavebním zákoně jsou takovéto případy ošetřené. Firma dostala za svůj postup pokuty, a jestliže stavebník v podobné situaci projeví snahu své chyby napravit a dát vše do souladu s platnými zákony, není vždy nutné nařídit demolici. Dle územního plánu je tato lokalita určená právě pro tento typ staveb, velmi zjednodušeně řečeno, nic jiného zde ani stát nemůže,“ vysvětlil primátor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Praha 5: Šestnáctý ročník obnovených Májových slavností na Malostranském hřbitově

10:44 Praha 5: Šestnáctý ročník obnovených Májových slavností na Malostranském hřbitově

V neděli se na Malostranském hřbitově konal již šestnáctý ročník obnovených Májových slavností.