Hustopeče: Nabídka kroužků v mikroregionu je bohatá

12.09.2020 20:06

Příležitost poznat, vyzkoušet si a přihlásit se na volnočasové aktivity nejen ve městě Hustopeče mohly minulý týden zakusit děti, které navštívily Den plný aktivit pro děti v rámci CVČ Pavučina.

Hustopeče: Nabídka kroužků v mikroregionu je bohatá
Foto: hustopece-city.cz
Popisek: Hustopeče
reklama

Nenapadá vás, co dělat po vyučování? Ve čtvrtek 10. září jste mohli svým dětem pomoci vybrat kroužek či volnočasovou aktivitu v rámci Dne plného aktivit pro děti. Akci pořádal projekt Místní akční plán Hustopečsko a byla to akce veselá. Pro děti všech věkových kategorií byly připraveny sportovní, vzdělávací, turistické, tvořivé a jiné zájmové činnosti.

„Akce má za cíl představil školám, dětem, rodičům zájmové aktivity, kterých se mohou jejich děti účastnit. Neprezentuje se zde jen CVČ Pavučina se svými kroužky, jsou zde i soukromé subjekty, které se ve volném čase věnují dětem a které dělají taneční, pohybové, sportovní či vzdělávací aktivity.“ říká Dominika Pudilová, organizátorka akce z MAP Hustopečska. Prezentovalo se tedy celkem 12 subjektů, které byly rozmístěny po celém areálu Pavučiny. „Najdete u nás karate, házenou, florbalisty, nová sportovní aktivita kin-ball, kterou prezentuje Sokol Velké Bilovice, prezentuje se zde i SOŠ a SOU Hustopeče, Ekocentrum Trkmanka, trdlohrátky, taneční studio Bořetice, klub Šakvice…,“ vyjmenovává Pudilová, které jsme se zároveň zeptali na to, jak akce vznikla: „Chceme ukázat to, že volný čas je pestrý a to, že stačí, aby se rodič podíval kolem sebe, podíval se do okolní obce, co se vedle děje a zúčastnil se jakékoli aktivity tak, aby to jeho dítěti vyhovovalo a rozvíjelo ho,“ dodává Pudilová.

Organizátoři podnikli veškeré kroky k tomu, aby akce mohla proběhnout – dopoledne tak patřilo školám, které dorazily po předchozí domluvě, odpoledne pak veřejnosti. „Tato akce se koná v rámci projektu. Je to projekt z dotací z Evropské unie. Organizuje ho Mikroregion Hustopečsko, což je sdružení všech okolních obcí a mimo jiné realizuje projekt MAP Hustopečsko, Místní akční plán ve vzdělávání. V rámci tohoto projektu tato akce probíhá a má za cíl spojit rodiče, veřejnost, školy, děti, obce a nějakým způsobem zkulturnit prostředí a přesně k tomu je akce Den plný aktivit určená,“ shrnuje paní Pudilová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Holešov: Pouze patnáct Židů se vrátilo z koncentračních táborů

21:17 Holešov: Pouze patnáct Židů se vrátilo z koncentračních táborů

Dne 27. 1. si připomínáme památku obětí holocaustu. Toto téma je úzce spjato také s městem Holešov, …