Hustopeče: Svátek mandloní a vína již posedmé

04.02.2018 14:51

Největšími mandloňovými sady ve střední Evropě i bohatou vinařskou tradicí se pyšní Hustopeče. A právě mandloním a vínu zde bude patřit sobota 24. března.

Hustopeče: Svátek mandloní a vína již posedmé
Foto: Hustopeče
Popisek: Hustopeče

Letošní novinkou budou například mandlové pokrmy, které nabídnou restaurace přímo na Dukelském náměstí. Program oživí také tři kuchařské show v podání Petra Erina Kováče, který je známý z pořadů Dobré ráno nebo Život z pánve. A na řadu přijde i soutěž jedlíků. 

Víno dostane prostor v ulici Na Hradbách, kde otevřou své sklepy místní vinaři, na nádvoří domu U Synků i na náměstí, kde se bude prezentovat Hustopečské městské víno napříč ročníky 2015 až 2017. Právě to hodnotící komise vybrala jako nejlepší z vzorků přihlášených do soutěže, která se v Hustopečích koná každý rok. 

Chybět nebude ani kultura. Společně s dětmi z místních škol vystoupí například kapela Hrdza. Ta čerpá ze slovenského folklóru, který doplňuje moderními prvky. Na pódiu se představí také skupina Red Socks Orchestra. Tvoří ji převážně členové bývalé kapely Junior Band.   

Program počítá i s turistickou vycházkou. Ta povede do mandloňových sadů a na její účastníky čekají cestou zajímavé úkoly a v cíli zasloužená odměna. Startovné bude součástí vstupného, které činí 100 korun a 50 korun potom zaplatí senioři a studenti. Využít můžete také předprodeje a koupit si vstupenku již nyní za 80 korun. 
A připraveno toho bude určitě víc. Nové informace sledujte ZDE nebo na našem facebookovém profilu a nenechte si tuto výjimečnou akci v Hustopečích ujít. 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň 3: Malá Homolka se stane obcí, petice je zbytečná

20:08 Plzeň 3: Malá Homolka se stane obcí, petice je zbytečná

Petici za snížení nejvyšší povolené rychlosti v oblasti Malá Homolka zřídili místní obyvatelé v květ…