Hustopeče: Svátek mandloní a vína již posedmé

04.02.2018 14:51 | Zprávy

Největšími mandloňovými sady ve střední Evropě i bohatou vinařskou tradicí se pyšní Hustopeče. A právě mandloním a vínu zde bude patřit sobota 24. března.

Hustopeče: Svátek mandloní a vína již posedmé
Foto: Hustopeče
Popisek: Hustopeče

Letošní novinkou budou například mandlové pokrmy, které nabídnou restaurace přímo na Dukelském náměstí. Program oživí také tři kuchařské show v podání Petra Erina Kováče, který je známý z pořadů Dobré ráno nebo Život z pánve. A na řadu přijde i soutěž jedlíků. 

Víno dostane prostor v ulici Na Hradbách, kde otevřou své sklepy místní vinaři, na nádvoří domu U Synků i na náměstí, kde se bude prezentovat Hustopečské městské víno napříč ročníky 2015 až 2017. Právě to hodnotící komise vybrala jako nejlepší z vzorků přihlášených do soutěže, která se v Hustopečích koná každý rok. 

Chybět nebude ani kultura. Společně s dětmi z místních škol vystoupí například kapela Hrdza. Ta čerpá ze slovenského folklóru, který doplňuje moderními prvky. Na pódiu se představí také skupina Red Socks Orchestra. Tvoří ji převážně členové bývalé kapely Junior Band.   

Program počítá i s turistickou vycházkou. Ta povede do mandloňových sadů a na její účastníky čekají cestou zajímavé úkoly a v cíli zasloužená odměna. Startovné bude součástí vstupného, které činí 100 korun a 50 korun potom zaplatí senioři a studenti. Využít můžete také předprodeje a koupit si vstupenku již nyní za 80 korun. 
A připraveno toho bude určitě víc. Nové informace sledujte ZDE nebo na našem facebookovém profilu a nenechte si tuto výjimečnou akci v Hustopečích ujít. 

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Půlmaraton jako dvoudenní běžecký festival

20:27 Olomouc: Půlmaraton jako dvoudenní běžecký festival

S novými závody na kratší vzdálenosti a dalšími novinkami se letos představí Mattoni Půlmaraton Olom…