„Základním smyslem Metropolitní ozvučné desky by mělo být vtáhnout odbornou veřejnost do diskuse o budoucím vývoji Prahy tak, aby zásadní a dlouhodobá rozhodnutí, která přijímají orgány hlavního města Prahy, byla konfrontována s názory zástupců odborné veřejnosti a aby tito zástupci odborné veřejnosti přicházeli s vlastními náměty a nápady k vývoji Prahy,“ vyjádřil se primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda (ODS).
„Právě společné působení významných odborníků a zástupců různých zájmových skupin ve spolupráci s politiky z magistrátu je hlavní myšlenkou vzniku Ozvučné desky,“ řekl první náměstek primátora Tomáš Hudeček (TOP 09), hlavní iniciátor celého projektu. Taková instituce je podle většiny účastníků setkání cestou, které přispěje k ochotě širšího spektra lidí pracovat společně či se zabývat otázkami spjatými s budoucím rozvojem města. „Do skupiny by měli být nominováni zástupci různých oborů na dobu dostatečně dlouhou, aby mohli poskytovat k vytvářeným podkladům kvalitní oponenturu,“ doplnil Tomáš Hudeček, radní za TOP 09. Osazenstvo Metropolitní ozvučné desky se tak nejspíš bude obměňovat podobným způsobem jako horní komora Parlamentu – po stanoveném období (které by mělo zahrnovat minimálně čtyři setkání, tedy jeden kalendářní rok) dojde k obměně třetiny členů.
Účastníci se v této souvislosti shodli, že Metropolitní ozvučná deska by měla být primárně zaměřena na poskytování zpětné vazby politikům. Otevřenost radnice vůči kritickým názorům odborníků je podle účastníků setkání zásadní krok k obnovení důvěry v pražskou politiku. I proto by platforma Ozvučné desky také měla působit v přesahu směrem k širší veřejnosti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Magistrát hl.m. Prahy