Jablonec nad Nisou: Dřevokazné houby a lýkožrout trápí město

25.11.2021 8:35 | Tisková zpráva

Jablonec nad Nisou musí přistoupit ke kácení některých dřevin ve špatném zdravotním stavu. Všechny nahradí nová výsadba, kácet se bude ještě do konce letošního podzimu a během předjaří roku příštího.

Jablonec nad Nisou: Dřevokazné houby a lýkožrout trápí město
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou

„Zdravotní stav některých vzrostlých stromů ve městě nás nutí je pokácet, aby neohrožovaly své okolí. Jedná se mimo jiné o buk ve Mšenském parku, buk v Tyršových sadech, buk v ulici Široká a dub v zahradě Mateřské školy v ulici Jugoslávská,“ konstatuje Štěpánka Gaislerová, vedoucí oddělení správy veřejné zeleně jabloneckého magistrátu.

Podle jejích slov jsou zmíněné stromy napadené dřevokaznými houbami a jejich skácení je nutné z bezpečnostních důvodů. A všechny nahradí nová výsadba. „Dále bude skáceno několik smrků a modřínů v lesoparku Žižkův vrch, které jsou napadené lýkožroutem. I tyto postupně nahradí nová výsadba,“ dodává Gaislerová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Letní škola s Kolumbem se uskuteční i v příštím roce

20:33 Znojmo: Letní škola s Kolumbem se uskuteční i v příštím roce

Letní škola s Kolumbem je projekt, který se v letošním roce úspěšně rozjel na znojemských školách. D…