Jablonec nad Nisou: Memorandem obce deklarují spolupráci při řešení MHD

19.10.2019 9:41

Dne 17. 10. 1995 založily Bedřichov, Janov nad Nisou, Jablonec nad Nisou, Lučany nad Nisou, Pulečný a Rychnov u Jablonce nad Nisou dobrovolné sdružení obcí pod názvem Dopravní sdružení obcí Jablonecka (DSOJ). 1. 6. 2001 k DSOJ přistoupila Nová Ves nad Nisou. Dne 14. 10. 2019 uzavřely obce Memorandum o pokračování vzájemné spolupráce při zajištění dopravní obslužnosti veřejnou hromadnou dopravou v členských obcí DSOJ i v následujících letech.

Jablonec nad Nisou: Memorandem obce deklarují spolupráci při řešení MHD
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou

Dopravní sdružení obcí Jablonecka již 24 let objednává provoz městské hromadné dopravy na Jablonecku. „Díky spolupráci sedmi obcí a Libereckého kraje, při zajišťování dopravní obslužnosti je systém veřejné dopravy v Jablonci nad Nisou a okolí velmi dobře zabezpečen a svým rozsahem provozu a poskytovanou kvalitou výrazně převyšuje systémy MHD v okresním měřítku. Spokojenost cestujících se dlouhodobě pohybuje nad 90 procenty,“ konstatuje ředitel Jablonecké dopravní Luboš Wejnar.

Dne 14. 10. 2019 (téměř na den výročí založení DSOJ) uzavřely obce Memorandum o pokračování vzájemné spolupráce při zajištění dopravní obslužnosti veřejnou hromadnou dopravou v územních obvodech členských obcí Dopravního sdružení obcí Jablonecka i v následujících letech. „Tím obce deklarují zájem na pokračování spolupráce při zajištění dopravní obslužnosti svého území veřejnou hromadnou dopravou a zachování současného rozsahu dopravní obslužnosti,“ potvrzuje starosta Rychnova u Jablonce nad Nisou Tomáš Levinský a dodává, že cílem vzájemné spolupráce je zabezpečit pro občany regionu kvalitní, bezpečnou a moderní veřejnou dopravu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na listopad 1989 vzpomínali Olomoučané vážně i s úsměvem

10:53 Na listopad 1989 vzpomínali Olomoučané vážně i s úsměvem

Na řadě míst a akcí ve městě si Olomoučané připomínali třicáté narozeniny svobody a demokracie. Někt…