Jablonec nad Nisou: Naši sociální pracovníci diskutovali ve sněmovně o připravovaném zákoně

13.10.2019 16:34

O sociálních službách diskutovali zástupci jejich jabloneckých poskytovatelů v čele s náměstkem primátora Davidem Mánkem ve čtvrtek v Poslanecké sněmovně. Jejich partnerem byla poslankyně Parlamentu ČR Jana Pastuchová.

Jablonec nad Nisou: Naši sociální pracovníci diskutovali ve sněmovně o připravovaném zákoně
Foto: mhdvmb.cz
Popisek: Jablonec nad Nisou
reklama

Pětačtyřicet zástupců poskytovatelů sociálních služeb v Jablonci nad Nisou a OSPOD v čele s náměstkem primátora pro oblast sociální Davidem Mánkem diskutovalo v Poslanecké sněmovně právě o problémech kolem sociálních služeb. „Tématem bylo financování a připravovaný zákon o sociálních službách, nelehká pozice pečovatelek a možnosti sblížení sociální i zdravotní péče, jejichž příliš ostrá rozhraní velmi znesnadňují práci nejen pečovatelkám,“ říká náměstek Mánek.

Jabloneckou delegaci přijal ve sněmovně také premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. „Výsledkem společné příjemné diskuze byla dohoda na další spolupráci na důležitém zákoně o sociálních službách, který by měl jasněji vymezit pravidla financování sociálních služeb a lépe řešit průniky mezi zdravotní a sociální službou,“ dodává Mánek.

Po diskuzi provedla Jana Pastuchová jablonecké hosty Poslaneckou sněmovnou. Poté kroky delegace směřovaly do Werichovy vily, kde je taktéž čekala komentovaná prohlídka. „Cestu do sněmovny jsme zařadili do Týdne sociálních služeb. Chtěli jsme tak také vyjádřit své uznání všem pracovníkům v sociálních službách,“ uzavírá David Mánek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha 8: Zpěvem proti koronanáladě

16:58 Praha 8: Zpěvem proti koronanáladě

Pedagogové ZŠ Bohumila Hrabala v Praze 8 nazpívali, natočili a sestříhali videoklip s názvem Písničk…