Jablonec nad Nisou: Od února se bude měřit už naostro

28.01.2025 19:06 | Tisková zpráva
autor: PV

Od 1. února bude v jablonecké ulici U Přehrady radar nejen upozorňovat na překročení rychlosti. Město totiž měřící zařízení vybavilo i sankčním modulem. Jedním z hlavních důvodů, proč k tomuto kroku Jablonec přistoupil, je zarážející počet automobilů překračujících rychlost.

Jablonec nad Nisou: Od února se bude měřit už naostro
Foto: mhdvmb.cz
Popisek: Jablonec nad Nisou

„Naším hlavním cílem je zajistit v co nejvyšší míře bezpečnost. V tomto místě se pohybuje velké množství lidí přecházejících mezi městským bazénem a přehradou, přitom ulice U Přehrady je skutečně velmi frekventovaná. Množství řidičů, kteří zde nedodržují stanovenou rychlost 50 km/h, je zarážející a alarmující,“ říká jablonecký primátor Miloš Vele.

Z dat evidovaných předchozím radarem vyplývá, že v roce 2024, konkrétně od dubna do prosince, projelo tímto místem ve směru od centra do Jabloneckých Pasek v průměru měsíčně 125 763 aut, 4 975 překročilo stanovenou rychlost a 2 904 z nich ji nesnížilo ani na základě upozornění radaru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EU

Já teda nevím, ale vy máte dojem, že nyní v EU vše neurčují jen státy jako Německo, Francie? Možná máme právo veta, ale k čemu nám je to dobré, když nám EU diktuje vše a čím dál víc má tendenci zasahovat i do soukromí lidí? Nebo to vše se děje, protože naší zástupci v EU jsou k ničemu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Komunitní energetika uvítala nového partnera

22:09 Mladá Boleslav: Komunitní energetika uvítala nového partnera

Do systému komunitní energetiky se nově zapojila společnost Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav.