Jablonec nad Nisou: Pohledávky mezi GREPOU a městem jsou vyrovnané

19.10.2019 8:35

Statutární město Jablonec nad Nisou a společnost GREPA Networks, s. r. o. došly k dohodě v záležitosti úhrady za datové služby poskytované v minulých letech. Podle dohody o narovnání, kterou schválili zastupitelé, město Jablonec uhradí společnosti 2,1 milionu korun. Společnost Grepa nebude uplatňovat nárok na úhradu služeb poskytnutých před 31. 10. 2019. Tím jsou vzájemné závazky vyrovnány.

Jablonec nad Nisou: Pohledávky mezi GREPOU a městem jsou vyrovnané
Foto: VolbyJablonec.cz
Popisek: Silueta Jablonce nad Nisou

„Touto společnou dohodou dojde k finančnímu vyrovnání mezi městem a společností Grepa až do konce letošního roku. Velmi mě těší, že jsme došli ke společné dohodě a věřím, že to přispěje k uklidnění vztahů v zastupitelstvu,“ říká primátor Čeřovský.   

Na základě jednání obou stran a odborného znaleckého posudku, který si město, na ceny za datové připojení, optický kabel a internetové služby v místě a čase obvyklé, nechalo zpracovat, zastupitelé 17. října schválili dohodu o narovnání. Podle dohody je vyrovnání složené ze dvou částí. „Dva miliony korun jsou úhradou za datové služby pro Městský kamerový a dohlížecí systém Jablonec nad Nisou (MKDS) a 200 tisíc je platba za ostatní služby, resp. optický kabel z radnice do nemocnice a internetové připojení radnice,“ vysvětluje primátor Jiří Čeřovský. Od celkové částky byla odečtena pohledávka města vůči Grepě ve výši 109 069 Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Zkouška protipovodňových opatření byla úspěšná

21:27 Ústí nad Labem: Zkouška protipovodňových opatření byla úspěšná

Ověření součinnosti všech subjektů a funkčnosti všech součástí protipovodňových opatření bylo cílem …