Jablonec nad Nisou: Ražba štoly je u konce, stavba ale pokračuje

30.03.2013 6:30 | Zprávy

Poslední slavnostní průraz propojil dvě části nové protipovodňové štoly v Jablonci nad Nisou. Po necelých deseti měsících tak skončila jedna důležitá etapa budování protipovodňového systému na vodním díle Mšeno.

Jablonec nad Nisou: Ražba štoly je u konce, stavba ale pokračuje
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou

„Když jsme na sebe vzali úlohu zprostředkovatele informací mezi zhotovitelem a investorem na straně jedné a občany města na straně druhé, nevěděli jsme, co nás čeká. Nevěděli jsme také, co to znamená mít ve městě tak velkou stavbu tohoto typu. Jsem rád, že už jsme dospěli až tomuto okamžiku a doufám, že všechny připomínky a stížnosti občanů na stavbu budou vyřízeny podle práva,“ řekl primátor Petr Beitl před samotným posledním odstřelem.

Statutární město Jablonec nad Nisou vytvořilo v srpnu 2012 na webových stránkách města speciální záložku nazvanou Protipovodňová štola. Zde občané naleznou veškeré informace k projektu protipovodňové štoly, chronologicky řazené aktuální informace z průběhu stavby štoly, kontaktní informace na odpovědné osoby a v neposlední řadě i průběžně aktualizovanou databázi stížností a připomínek občanů včetně způsobu jejich řešení. O průběhu stavby byli Jablonečané pravidelně informováni také na stránkách Jabloneckého měsíčníku, radničního zpravodaje, který je zdarma dodáván do všech domácností ve městě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mestojablonec.cz

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Opravdu je podle vás horší Babiš než Okamura?

Vy byste čistě teoreticky raději spolupracovala s SPD než s ANO? Vím, že nechcete spolupracovat ani s jedou ze stran, ale vaše tvrzení, že je zlo Babiš a ne Okamura mě překvapilo. A co přesně myslíte tím zlem? Děkuji za vysvětlení. Ptáčková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Advent klepe na dveře

11:28 České Budějovice: Advent klepe na dveře

Náměstí Přemysla Otakara II. se postupně proměňuje v nádherné adventní městečko, které si získalo za…