Jablonec nad Nisou daroval milion třem moravským městům

17.09.2021 14:51 | Tisková zpráva

Jeden milion korun daruje Jablonec nad Nisou ze své pokladny třem moravským obcím, postiženým červnovým tornádem.

Jablonec nad Nisou daroval milion třem moravským městům
Foto: mhdvmb.cz
Popisek: Jablonec nad Nisou

Finance směřují školským zařízením v Hodoníně, Hruškách a Moravské Nové Vsi, kde byla škola zvláště poničená, a proto Jablonec uspořádal v její prospěch také benefiční koncert a otevřel transparentní účet. Výtěžek ze vstupného koncertu je 37 tis. korun, na transparentní účtu byla k 16. září částka 233 500 korun. Přispívat na něj i jen drobnou částkou je možné do konce září.

„Bezprostředně po červnové ničivé události na jižní Moravě jsme si řekli, jakou možnost pomoci zvolíme. Rozhodli jsme se finančně pomoci konkrétní obci či zařízení, což se později ukázalo jako prozíravé,“ uvádí primátor Jablonce nad Nisou Jiří Čeřovský a dodává, že město navázalo kontakt s odděleními krizového řízení na Břeclavsku a Hodonínsku a požádalo o doporučení nejvhodnějších místo pomoci. „Tento postup jsme zvolili záměrně, aby se na některou z obcí či institucí nezapomnělo, protože nebyla tak mediálně preferovaná,“ vysvětluje primátor Čeřovský.

Výsledkem dalšího jednání byly tipy na pomoc konkrétním subjektům, které primátor Čeřovský a náměstek pro oblast humanitní David Mánek v srpnu navštívili. „Byli jsme připravení pomoci finančně okamžitě, ale bylo nám řečeno, že ideální by byl dar v době pozdější a konkrétně směřovaný,“ pokračuje Jiří Čeřovský, který se vydal do Hodonína a Hrušek. Náměstek Mánek navštívil Moravskou Novou Ves.

Anketa

Je Andrej Babiš mladší obětí svého otce?

21%
62%
hlasovalo: 71765 lidí

Hodonín, Základní škola U Červených domků
Dar ve výši 400 tis. korun je určený na obnovu vnitřního i venkovního vybavení školy a na práce nutné k zahájení standardní výuky.

Hrušky, mateřská škola a základní škola
O celkem 300 tis. korun se podělí mateřská a základní škola. U té mateřské je třeba obnovit zcela zničené hřiště včetně hracích prvků. Také základní škola potřebuje obnovit venkovní sportoviště včetně sportovního mobiliáře a venkovní učebny.

Základní škola Moravská Nová Ves
Také sem směřuje 300 tis. z městské pokladny, a to na obnovu vnitřního vybavení školy (ICT technika, LCD dotykový panel do školní družiny, poničené sportovní vybavení pro tělesnou výchovu pro výuku uvnitř i venku.) „K tomuto peněžitému daru přibude ještě částka, kterou se díky dárcům podaří nashromáždit na transparentním sbírkovém účtu, jenž je otevřený do 30. září a k datu 16. září na něm bylo 233.500 Kč. Nezanedbatelný je také výtěžek ze vstupného na benefiční koncert pro Základní školu v Moravské Nové Vsi, který proběhl 10. září na letní scéně v areálu Eurocentra a diváci jeho prostřednictvím darovali zhruba 37 tis. korun. Všem děkujeme,“ dodává náměstek Mánek. (více ZDE)
Ke koncertu byl otevřen také transparentní účet, na který je možné přispívat do konce září: 123-3123220277/0100.
Do konce září je také k vidění záznam z benefičního konceru Ondřeje Rumla a sboru Iuventus, Gaude! (ZDE)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aš: Pět žáků a studentů bylo oceněno Karlovarským krajem

20:27 Aš: Pět žáků a studentů bylo oceněno Karlovarským krajem

V Klášteře premonstrátů v Teplé se uskutečnilo předání cen nejúspěšnějším žákům a studentům z Karlov…