Jablonec nad Nisou je městem, pro podnikání stvořeným

11.06.2021 9:15

Primátor statutárního města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský přebral z rukou zástupců pořadatelů soutěže Město pro byznys cenu za 1. místo v Libereckém kraji za rok 2020. Rychlost a přesnost odpovědí, kvalita webových stránek vstřícné prostředí prro podnikatele byly důvodem opětovného udělení titulu.

Jablonec nad Nisou je městem, pro podnikání stvořeným
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou

Při hodnocení měst a obcí organizátoři posuzují poměr podnikatelského prostředí a veřejné správy. A v Jablonci je tento poměr 40: 60. „Jablonec nad Nisou měl v obou kategoriích velmi dobré výsledky, což není ojedinělé, ale jde o dlouhodobý stav,“ konstatoval při předávání za pořadatele David Pavlát. Podle jeho slov je v Jablonci velmi vysoký poddíl ekonomických subjektů a jejich počet stále stoupá. Nízký je index stáří, což je jasný potenciál pro to, že se podnikání bude rozvíjet.

Magistrát dle Pavláta investuje významné prostředky na dopravu a sport, ale hlavně poskytuje dobré služby. „Město má velmi kvalitní web, na kterém podnikatelé najdou vše, co ke své práci potřebují. Město dosáhlo také velmi dobrých výsledků v tzv. mystery testech, což je ověřování prostřednictvím fiktivních dotazů, jak a jak rychle reagují jednotlivé odbory města, zvláště živnostenský úřad. Důraz byl kladen na kvalitu a včasnost odpovědi,“ doplňuje Pavlát.

„Pocity jsou velmi příjemné,“ reagoval na převzetí diplomu k 1. místu Města pro byznys v Libereckém kraji primátor Čeřovský. „Jablonec nad Nisou v soutěži obsazuje první příčku dlouhodobě. O to příjemnější je to pocit, že si první místo odnášíme i za rok 2020, který byl pro každého včetně podnikatelů složitý. Rád bych poděkoval celému úřadu za kvalitní práci, kterou odváděli i v době nouzového stavu. I když jsme jako úřad museli omezit počet úředníků na pracovišti kvůli pandemii, rozsah a kvalita služeb zůstaly beze změn. A za to bych rád všem poděkoval,“ uzavřel primátor Jablonce nad Nisou.

Město pro byznys je srovnávací výzkum, do kterého se jednotlivá města nepřihlašují, ale jsou do vyhodnocení zařazena automaticky. Provádí jej Týdeník Ekonom ve spolupráci se společností Eurovia, zapojených je 205 měst s rozšířenou působností a 22 pražských městských částí. Jablonec získává v soutěži dlouhodobě výborné výsledky, v roce 2019 byl vyhodnocený jako Město pro byznys desetiletí, protože v letech 2009-2019 Jablonec v Libereckém kraji pětkrát soutěž vyhrál, třikrát byl druhý a jednou třetí. V roce 2012 skončil sedmý v celorepublikovém hodnocení, v roce 2017 dokonce čtvrtý a v roce 2018 byl v republikovém žebříčku jedenáctý.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Varnsdorf: Vzácná návštěva, do Varnsdorfu přijel indický velvyslanec

21:21 Varnsdorf: Vzácná návštěva, do Varnsdorfu přijel indický velvyslanec

Jeho Excelence Hemant H. Kotalwar, indický velvyslanec, navštívil Varnsdorf.