Jablonec nad Nisou jedná o koupi obrazů předválečných umělců

19.12.2021 6:27 | Tisková zpráva
autor: PV

Jablonecký magistrát hodlá zakoupit dva obrazy od Komerční banky. Oba má město do roku 2023 od banky ve výpůjčce a jsou součástí dvou obnovených zasedacích sálů ve druhém patře radnice. Dle odborného odhadu by za ně město mělo zaplatit celkem 160 tis. korun.

Jablonec nad Nisou jedná o koupi obrazů předválečných umělců
Foto: mhdvmb.cz
Popisek: Jablonec nad Nisou

Výzdobu reprezentačních prostor v budově radnice (zasedací sály č. 201 a 203) tvoří dva obrazy od místních předválečných výtvarníků, Jablonec od Romana Dresslera a Potok v zimě Eduarda Enzmanna. „Obě díla jsou vypůjčena od Komerční banky, a.s., která je původně měla ve své budově v Jablonci nad Nisou a po jejím prodeji je umístila do depozitáře,“ objasňuje vlastnictví obrazů jablonecký primátor Jiří Čeřovský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cheb: Strategickému podnikatelskému parku dali zastupitelé zelenou

22:05 Cheb: Strategickému podnikatelskému parku dali zastupitelé zelenou

Zastupitelé stvrdili partnerství formou společného podniku se Státní investiční a rozvojovou společn…