Jaro je ve Zlíně ve znamení úklidu. Město děkuje dobrovolníkům

15.04.2024 19:09 | Tisková zpráva

S jarem se obyvatelé Zlína aktivně zapojují do úklidu města. Jsou mezi nimi dobrovolníci z mateřských a základních škol, organizací, firem a spolků, kteří se společně pouští do úklidů a sbírání odpadků.

Jaro je ve Zlíně ve znamení úklidu. Město děkuje dobrovolníkům
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

Čistí různé lokality ve městě a místa podél turistických nebo cyklistických tras.

„Všem dobrovolníkům, kteří pomáhají s udržováním čistého města, děkujeme,“ vzkázala vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství Vladimíra Pavlovová a zároveň upozornila na nutnost dohodnout se na úklidových pracích s vlastníkem uklízeného pozemku, na něhož se vztahuje povinnost postarat se o odvoz odpadu. Pouze v případě, kdy je vlastníkem pozemku město Zlín, je namístě kontaktovat Odbor životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína.

„Velmi často dochází k vynášení odpadů ze soukromých pozemků či pozemků ve správě například Lesů ČR a pak následným žádostem, aby město nasbíraný odpad odvezlo. Náklady na odvoz a likvidaci odpadu ze soukromých ploch a objektů by ale nemělo financovat město,“ podotkla Vladimíra Pavlovová.

Tradičně už letos uklízeli i účastníci cyklistické motivační výzvy Do práce na kole. Na starost si, jako každý rok, vzali čištění prostor podél cyklostezky kolem řeky Dřevnice směrem do Otrokovic.

„Je pozitivním efektem, že v lokalitě kudy chodíme, je poházeného odpadu každý rok méně a méně. Staré černé skládky jsou uklizené a nové už tak rychle nevznikají. Nejvíce práce tak znamená úklid pobytových znaků osob bez domova v křovinách či pod mosty,“ uvedl Lukáš Fabián, cyklokoordinátor radnice a spoluorganizátor akce z Odboru dopravy Magistrátu města Zlína. Tento úklid se konal pod záštitou celorepublikové kampaně Ukliďme Česko.

Další dobrovolnické skupiny letos již uklidili například Naučnou stezku Lazy, lokalitu Svárovec v Malenovicích či lokalitu filmových ateliérů na Kudlově. Mimo to dobrovolní hasiči uklízeli podél cest na Klečůvce, rybáři se postarali o břehy Dřevnice pro jejich správce Povodí Moravy a další úklidy se ve Zlíně ještě chystají.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Dotace pro zemědělce

Dobrý den, ANO je prý proti tomu, aby získávání dotací pro zemědělce bylo navázáno na ekologické prvky. Zajímá mě proč jste proti? Vychází to z nějakého průzkumu, který dělal irozhlas. Na jednu stranu mi to přijde docela logické, ale nevím teda, co je těmi ekologickými prvky myšleno a zas je fakt, ž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín sjednotil výši úplaty za děti v městských mateřských školách

19:27 Zlín sjednotil výši úplaty za děti v městských mateřských školách

Statutární město Zlín stanovilo jednotné měsíční úplaty za pobyt dítěte v mateřských školách zřizova…