Jeseník: Nové sportoviště by nabídlo multifunkční hřiště i ledovou plochu

22.09.2019 21:32

Jeseník by se mohl dočkat nového sportoviště, a to za městskou sportovní halou. V létě by fungovalo jako multifunkční hřiště, v zimě pak jako ledová plocha. Vše je zatím ve stádiu úvah, ale pracuje se s konkrétním řešením.

Jeseník: Nové sportoviště by nabídlo multifunkční hřiště i ledovou plochu
Foto: wikipedia
Popisek: Pohled na Jeseník.
reklama

„Jedná se o společnou myšlenku města a místní střední školy, takzvaného eMka. Dopoledne by hřiště, které by vzniklo na místě, kde se nyní hraje basketbal, bylo k dispozici studentům, odpoledne veřejnosti,“ uvedl místostarosta města Václav Urban. Sportovní vyžití by zde našli příznivci florbalu, basketbalu či in-line hokeje. V zimě by tato plocha sloužila bruslařům.

„Stávající kluziště v lázních je za svým zenitem, jeho provoz je také proto rok od roku finančně náročnější. Nová ledová plocha by mohla vzniknout právě v prostoru za halou. Je snadno dostupný a navíc by našel využití i v zimních měsících,“ vysvětlil místostarosta Urban s tím, že financování zamýšlené investice by bylo vícezdrojové.

„Na realizaci by mohl poskytnout peníze Olomoucký kraj coby zřizovatel uvedené střední školy, město a třeba i soukromý sponzor. Samozřejmě se budeme intenzivně zabývat také možnými dotačními tituly,“ dodal Václav Urban.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Charita bude vydávat polévku pro lidi bez domova

21:23 Znojmo: Charita bude vydávat polévku pro lidi bez domova

Oblastní charita Znojmo informuje, že v zimním období budou její pracovníci opět vydávat teplou polé…