Jeseník: Průmyslovka nadělila seniorům mikulášskou nadílku pomocí robotů a dronů

07.12.2020 10:11

Průmyslová škola z Jeseníku se spojila s Vlastivědným muzeem a místními firmami, aby společně obdarovali seniory z Centra sociálních služeb v Jeseníku mikulášskou nadílkou. Akce proběhla pomocí dvou aut na dálkové ovládání, robota a dronu.

Jeseník: Průmyslovka nadělila seniorům mikulášskou nadílku pomocí robotů a dronů
Foto: wikipedia
Popisek: Pohled na Jeseník.
reklama

„Chtěli jsme seniorům zpříjemnit aktuální covidovou situaci, protože na ně dolehla nejsilněji. Proto jsme se jim společně s partnery rozhodli předat mikulášskou nadílku pomocí moderní techniky, kterou ve škole používáme, ale teď leží ladem,“ komentuje předání Jiří Viterna, ředitel průmyslovky v Jeseníku.

Kvůli bezpečnosti musela akce proběhnout před Centrem sociálních služeb, kde škola předala symbolicky všechny balíčky tamnímu řediteli. Nadílku posledních pár metrů dopravilo dálkově řízené auto s vozíkem ze stavebnice a robot s pohyblivým ramenem. Klienti centra sledovali vše z bezpečí budovy, zatímco na celou akci dohlížel dron. „Mám radost za všechny naše seniory. Pocit sounáležitosti s druhými je v dnešní době nesmírně důležitý. A já jsem se opět cítil jako malý kluk, když jsem viděl stavebnici Merkur a auta na dálkové ovládání,“ dodává Jan Rotter, ředitel Centra sociálních služeb. Balíčky byly po předání rozdány přihlížejícím seniorům zaměstnanci centra.

Anketa

Jste pro to, aby vláda znovu zavřela obchody a restaurace?

52%
48%
hlasovalo: 15078 lidí

Do každého mikulášského balíčku připojilo Vlastivědné muzeum v Jeseníku časopis Jeseníky – Rychlebské hory, na kterém spolupracují s CHKO Jeseníky. „Těší nás, že se mnoha lidem podařilo udělat radost. Velmi rádi jsme se připojili k aktivitě zdejší střední průmyslovky,“ dodává Pavel Rušar, ředitel Vlastivědného muzea Jesenicka. SPŠ Jeseník spolupracuje s Vlastivědným muzeem v rámci podpory talentovaných žáků a studentů.

Do akce se zapojily také místní firmy FIT:KO Jeseník, Zdravotnické potřeby Jeseník a drogerie DM. Firmy věnovaly dezinfekční gely, fit tyčinky a korálkové náramky. Zaměstnanci školy se složili na stírací losy, čaje, kávu a vitaminové bonbony. Díky všem zapojeným se podařilo vytvořit balíčky s hodnotou tisíců korun. „Výuka stále probíhá omezeně, tak jsme chtěli vybavení využít jinak, udělat radost druhým. A to se dnes opravdu podařilo. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na předání podíleli,“ hodnotí akci ředitel Viterna.

Střední průmyslová škola Jeseník je technicky orientovanou školou, která připravuje studenty na povolání ve studijních oborech strojírenství, stavebnictví a informační technologie. Škola dále nabízí učební obory se zaměřením na strojírenství a stavebnictví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc je množstvím parků unikát, o zeleň je třeba pečovat zodpovědně

12:03 Olomouc je množstvím parků unikát, o zeleň je třeba pečovat zodpovědně

Olomouc je nejen u nás, ale i za hranicemi známá jako město květin a parků. Zeleň však neznamená pou…