Jeseník: Rozsáhlá investiční akce omezí dopravu

25.05.2018 16:51

V Tyršově ulici začala 21. května rekonstrukce inženýrských sítí. Investiční akce za účasti Vak Jesenicka, innogy a města Jeseník je rozdělena do 4. etap a dotkne se také ulice Na Úbočí. Město financuje obnovu dešťové kanalizace Na Úbočí a ve spodní části Tyršovy ulice za 1,8 milionu vč. DPH.

Jeseník: Rozsáhlá investiční akce omezí dopravu
Foto: wikipedia
Popisek: Pohled na Jeseník.

Jednotlivé etapy budou předběžně probíhat takto: 1. etapa od 21. května do 17. června, 2a. etapa od 18. června do 16. července, 2b. etapa od 17. července do 22. července, 3. etapa od 23. července do 30. září a 4. etapa od 1. října do 5. listopadu. Přesný harmonogram stavebních prací, které zahrnují rekonstrukci vodovodu, splaškové a dešťové kanalizace a plynovodu, bude upřesňován v průběhu realizace. Během rekonstrukce dojde k omezení v dopravě, režim bude následovný.

1. etapa: komunikace Tyršova bude uzavřena od Vaku po křižovatku Alšova a Na Úbočí. V navazujícím úseku bude platit obousměrný provoz, a to až k vlakovému nádraží. Řidiči jedoucí z Lipovské ulice mohou u vily Elis odbočit vlevo i vpravo.

2a. etapa: dojde k uzavření ulice Na Úbočí od křižovatky s Alšovou ulicí. Železniční přejezd Na Úbočí bude obousměrný, doprava povede Krameriovou ulicí, přístupná bude Majakovského ulice a cesta ke garážím Na Úbočí.

2b. etapa: ulice Na Úbočí bude částečně uzavřena. Objízdná trasa povede Tyršovou a Krameriovou ulicí.

3. etapa: uzavření Tyršovy ulice po vilu Elis, uzavírka se bude provádět po padesátimetrových úsecích. 4. etapa: uzavření komunikace od vily Elis po Puškinovu ulici, uzavírka se bude provádět po padesátimetrových úsecích.

Svoz odpadu bude probíhat takto: 1. etapa: Vak vyveze popelnice na křižovatku. 2a. etapa: pro uzavřený úsek Na Úbočí + ke garážím bude kontejner umístěn na křižovatce s Tyršovou ulicí. 2b. etapa: Na Úbočí bude vývoz proveden den před stavbou. 3. etapa: kontejnery budou umístěny u vily Elis den předem, zajistí dodavatelská firma stavby. 4. etapa: kontejnery budou umístěny u vily Elis.

Podrobnější informace o rekonstrukci vodovodu a kanalizace najdete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: Krajské turistické informační centrum navštívilo za rok 30 tisíc turistů

21:14 České Budějovice: Krajské turistické informační centrum navštívilo za rok 30 tisíc turistů

Kam na jihu Čech zamířit? Jak se tam dopravit? Kde se ubytovat? Kde najíst? Kde vykoupat? Kde si zas…