Jičín: Český rybářský svaz bude chovat ryby v Šibeňáku a Hádku na základě nových smluv

26. 10. 2020 11:07

Rada schválila pachtovní smlouvy s Českým rybářským svazem, z. s. Týkají se rybníků Šibeňák a Hádek. V obou rybnících budou nadále chovány ryby. Smlouvy jsou na dobu neurčitou. Důvodem, proč město Jičín přistoupilo k jednání o nových dohodách, je zastaralost těch původních. Zároveň se ukázalo jako nutné více zohlednit dlouhodobé klimatické podmínky.

Jičín: Český rybářský svaz bude chovat ryby v Šibeňáku a Hádku na základě nových smluv
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín
reklama

Smlouvy uvádí, že město Jičín, jež ve vztahu vystupuje jako propachtovatel, přenechává pachtýři vodní nádrže rybníků Šibeňák a Hádek v souladu se zákonem č. 99/2004 Sb., o rybářství. Pachtovné je stanoveno na 5 tisíc Kč za 1 hektar vodní plochy. Šibeňák má vodní plochu 8,15 ha a Hádek 3,04 ha. Rybářský svaz bude povinen udržovat nádrže na své náklady v řádném stavu tak, aby nedocházelo k ohrožování bezpečnosti osob, majetku a jiných chráněných zájmů. Sem spadají povinnosti, jako jsou odklízení předmětů, jež ulpí v rybnících, odstraňování náletových dřevin z hrází, čištění odvodňovacích příkopů na vzdušné straně hráze, udržování uzávěrů a výpustí, aby byly funkční, nebo například čištění bezpečnostního přelivu.

Anketa

Babiš si stěžuje, že lidé dostatečně neomezili svůj pohyb a sociální kontakty. Myslíte, že vy osobně jste omezili pohyb a sociální kontakty dostatečně?

94%
6%
hlasovalo: 15039 lidí

Další povinnost spočívá v tom, že rybářský svaz bude jednou ročně předkládat tabulkový přehled o množství, váze a druhu rybí obsádky. Hlavní rybou má být kapr a smlouvy řeší nejvyšší možný počet chovaných kusů. Smlouvy řeší také přikrmování. Krmiva musí být pouze rostlinného původu. Množství musí být takové, aby celé bylo obsádkou zkonzumováno a nedocházelo k zahnívání, kvůli kterému by se zhoršovala kvalita vody.

Český rybářský svaz a město Jičín původní nájemní smlouvu uzavřely v roce 2007. Od té doby nebyla aktualizována. Na nutnost aktualizace vztahu upozornila také Komise životního prostředí a ekologie. Obě strany se během jednáních dohodly na ukončení stávající smlouvy k 31. prosinci 2020 s tím, že nové pachtovní smlouvy začnou platit od ledna 2021. Záměr byl zveřejněn na úřední desce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: U Černé věže bude sídlit švec

6:32 České Budějovice: U Černé věže bude sídlit švec

Rada města schválila pronájem prostoru sloužícího k podnikání v objektu U Černé věže 346/26.