Jičín: Při přestavbě „bývalé VZP“ vyvstaly vícepráce, práce však úspěšně pokračují

23.07.2019 13:44 | Zprávy
autor: PV

RM schválila dodatek č. 3 ke smlouvě o dílo na rekonstrukci budovy „bývalé VZP“ na Polyfunkční komunitní centrum. Důvodem jsou zejména vícepráce, které projektová dokumentace nemohla předpokládat. Z hlediska dokončení platí původní termín daný smlouvou o dílo, což je podzim 2020.

Jičín: Při přestavbě „bývalé VZP“ vyvstaly vícepráce, práce však úspěšně pokračují
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín

Polyfunkční komunitní centrum pomalu odhaluje svou podobu. Ačkoliv do završení prací zbývá více než rok, lešení už poodstoupilo a kolemjdoucí může z autobusového nádraží zahlédnout ukázku, jak bude plášť budovy vypadat. Práce však přinášejí i nepříjemná překvapení. Byly například zjištěny výrazně silnější vrstvy živičné lepenky, což značí, že při opravách prováděných v minulosti nebyla odstraňována stará hydroizolace. Po odstranění těchto vrstev byly zaměřeny skutečné rozměry konstrukcí, z čehož vyplynula nutnost navýšit rozsah prováděných hydroizolací a klempířských prací. Dodatek se mimo jiné týká rovněž sousedící lékárny. Z provozně technických důvodů dojde k výměně plastových dveří za hliníkové a také k úpravě členění oken.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Prodej Agrofertu

Srovnáte prodej Explosie s Agrofertem. Ale ač nejsem pro prodej Explosie ani nechci hájit Babiše, cožpak je Agrofert státní? A jestli ne, tak proč by měl kdokoliv prodávat soukromý podnik a pak z něj dotovat stát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Nová zeleň proměňuje Mírové náměstí

19:06 Ústí nad Labem: Nová zeleň proměňuje Mírové náměstí

Mírové náměstí získává nový zelený prvek, který přispěje k příjemnějšímu a atraktivnějšímu vzhledu c…