Jičín: Umístění desky na uctění čs. legionářů v lokalitě kasárna projednají komise

08.06.2023 16:14 | Tisková zpráva

Rada projednala návrh na vytvoření pamětní desky k uctění památky čs. legionářů a její umístění v lokalitě bývalých kasáren u lipové aleje. S ideou se na město obrátil JUDr. Jaroslav Veselý a podpořili ji i další občané, kteří se věnují místní historii.

Jičín: Umístění desky na uctění čs. legionářů v lokalitě kasárna projednají komise
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín

Rada města záměr nejprve předá příslušným komisím, které jsou poradními, odbornými orgány pro vedení města, tedy komisi kulturní a komisi letopisecké. Pan Veselý v dopise uvádí, že snahou je uctít legionáře. Společně s dalšími navrhovateli, mezi nimiž je i prof. PhDr. Kvaček, Ing. Flora, MUDr. Hofman, Ing. Vitvar, Mgr. Kracík a pan Volf, vytvořil nápis, který by na desce měl stát: „Na památku našich legionářů, bez nichž by nevznikla samostatná republika“.

Anketa

Kterou hlavní českou TV skupinu sledujete nejvíc?

3%
35%
hlasovalo: 29312 lidí

Autor dopisu navrhuje desku umístit buď na stěnu bývalé kasárenské budovy, kde dříve stál původní památník ve tvaru hranolu, nebo k soše K. H. Borovského, jež se nachází v parčíku mezi ulicemi Argonská a Kukulova. Pan Veselý pořízení desky na památku legionářům navrhoval opakovaně, nyní se na Radu města Jičína obrátil písemně a s podporou osobností.

V lokalitě nyní probíhá intenzivní výstavba. Soukromá společnost SeneCura pracuje na přestavbě kasárenských budov v moderní SeniorCentrum a na ploše po bývalých kasárnách probíhá výstavba inženýrských sítí a infrastruktury pro budoucí obytnou zónu

. Pokud bude pro umístění desky zvolena budova bývalých kasáren, bude nutné počkat, až bude dokončena přestavba na SeniorCentrum. Nezbytné bude také jednání se společnosti SeneCura coby majitelem, jelikož budovy jsou nyní v jejím soukromém vlastnictví.

reklama

autor: PV

živnostníci

Pane Skopečku, můžete mi říci, co aktuálně děláte dobrého pro živnostníky? A kde berete tu jistotu, že se jich zvýšení odvodů a daní zásadně nedotkne? Za sebe vám sděluji, že dotkne, a dost. Navíc se nás dotknout i další vaše opatření

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kroměříž: Město se shodlo s občany na požadavcích na investora při stavbě přístavu

16:14 Kroměříž: Město se shodlo s občany na požadavcích na investora při stavbě přístavu

Kroměřížská radnice pořádala v úterý 26. září veřejné projednání záměru Ředitelství vodních cest ČR …