Podá přihlášku, a pokud kandidatura dopadne podle představ, v březnu příštího roku do Jičína zamíří zástupci z několika desítek měst z celé České republiky, kteří zde stráví několik dní a dojmy z našeho města si poté odvezou domů. Záměr podpořila Rada města i většina členů Zastupitelstva města, podání přihlášky je proto jisté.
Aniž bychom předcházeli událostem, lze říct, že Jičín má výborné předpoklady pro pořádání konference a podle všeho slušnou šanci uspět. Je nejenom Historickým městem 2016, ale zároveň má dostatečnou ubytovací kapacitu pro několik desítek účastníků. Každá delegace si ubytování sice platí sama, ale pořadatelské město má ukázat, že je kapacitně schopno pojmout vysoký počet hostů, a má dodat doporučení na ubytování. Vzhledem k tomu, že konference by se uskutečnila v březnu, tudíž ještě před zahájením letní sezóny, v jičínských zařízeních bude dostatek míst.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV