Jihlava: Chodcům i řidičům se znovu otevřel starý Brněnský most

08.12.2024 11:17 | Tisková zpráva
autor: PV

Most se během půlročních stavebních prací dočkal opravy kamenných kleneb a opěrných zdí. Nové jsou i vozovka, chodníky nebo veřejné osvětlení.

Jihlava: Chodcům i řidičům se znovu otevřel starý Brněnský most
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Starý Brněnský most se po půl roce otevřel chodcům i řidičům. Stavební firma na jeho opravě pracovala od letošního května. Rekonstrukcí prošly kamenné klenby a opěrné zdi.

„Součástí rekonstrukce byla i sanace spodní stavby a nosné konstrukce klenby. Hotová je také nová hydroizolace, povrch mostu, část cyklostezky a veřejné osvětlení,“ vyjmenoval Tomáš Kejval z odboru rozvoje města. Most byl ve čtvrtek uveden do předčasného užívání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

2% na obranu

A je nebo není pravda, že na ty 2% jste nedosáhly ani za vaší vlády? Protože podle všeho kritizujete za výdaje na obranu tuto vládu, ale sami máte máslo na hlavě.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tábor posouvá přípravu městského nájemního bydlení ve Dvorcích

20:33 Tábor posouvá přípravu městského nájemního bydlení ve Dvorcích

Rada města schválila 27. dubna 2026 vypsání veřejné zakázky na zhotovitele architektonické studie a …