Do klubu se kontrola dostala až po odvrtání zámku. Osazenstvo unikalo zadním vchodem
Jihlavská městská vyhláška takřka zastavila hazard v hernách a restauracích. Někteří provozovatelé tak přesunuli svoje podnikání do soukromých klubů, kam mají přístup obvykle jen registrovaní hráči. Vyhláška ale platí i za zdmi těchto široké veřejnosti nepřístupných provozoven. „Vyhláška nezakazuje herny jako takové, ale provoz hazardních her,“ upozorňuje Jan Jaroš, který na jihlavském magistrátu vede ekonomický odbor. Úřady ve spolupráci s policií zahájily první kontroly v těchto „skrytých“ hernách.
Dosud měli kontroloři možnost do heren volně vstupovat. Při první kontrole, která proběhla začátkem března v soukromém klubu, bylo všechno jinak. Vstup jim nebyl umožněn ani přes přítomnost státní policie, dovnitř se dostali až po odvrtání zámku. „V prostorách klubu ještě sálalo teplo z výherních přístrojů, které obsluha hromadně vypnula jediným stiskem tlačítka dálkového ovládání. Zadním vchodem se pokoušeli uniknout dva muži, jak policie zjistila, šlo o hosty podniku,“ popsal zkušenost Jan Jaroš.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV