Jihlava: Komise Ministerstva dopravy schválila Plán udržitelné městské mobility

21.07.2019 6:32

Členové komise ve středu navštívili Jihlavu, aby se s plánem udržitelné městské mobility, seznámili přímo na místě.

Jihlava: Komise Ministerstva dopravy schválila Plán udržitelné městské mobility
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava
reklama

Centrální komise Ministerstva dopravy (MD) ve čtvrtek schválila Plán udržitelné městské mobility Jihlavy (PUMMJ), který určuje směřování krajského města v oblasti dopravy na příštích 11 let. Jeho schválení pro Jihlavu znamená další významný krok k realizaci důležitých dopravních staveb.

„Jelikož plán prošel všemi potřebnými schvalovacími procesy, znamená to pro nás například podporu pro čerpání peněz z evropských fondů na plánované akce z akčního plánu městské mobility,“ informoval náměstek primátorky Jihlavy pro oblast dopravy Petr Laštovička. Plán bude město v průběhu dalších let dle potřeby aktualizovat.

Členové komise MD ve středu navštívili Jihlavu, aby se s plánem udržitelné městské mobility, seznámili přímo na místě. Při exkurzi po Jihlavě se komise za doprovodu náměstka primátorky Petra Laštovičky seznámila s nejdůležitějšími dopravními stavbami. „Prohlédli si například vybudované BUS pruhy, inteligentní označníky, probíhající stavbu nové cyklostezky R08 a také městské vlakové nádraží, kde by měl vzniknout jeden z hlavních dopravních projektů města - Centrální dopravní terminál,“ doplnil Petr Laštovička

„Plán řešící dopravu v Jihlavě je dobře zpracovaný a jednotlivé projekty, které obsahuje, jsou smysluplné a mají velkou šanci na úspěch. Nezbývá, než Jihlavě popřát, aby se jí dařilo projekty úspěšně naplňovat a procházet hladce všemi schvalovacími procesy,“ uvedl v rámci návštěvy Jihlavy, zástupce komise a ředitel odboru strategie MD Luděk Sosna.

Na Plánu udržitelné městské mobility Jihlavy pracovali specialisté na územní plánování, dopravu a investice jihlavského magistrátu poslední rok a půl. „Vycházeli ze společné vize mobility, sestavené s odborníky i zástupci veřejnosti na workshopu v lednu minulého roku, stejně jako obdobného setkání s veřejností k návrhové části v dubnu 2018,“ doplnil Petr Laštovička. Veřejnost měla naposledy možnost se k návrhu plánu vyjádřit v polovině letošního února v jihlavské radnici.

Schválením PUMMJ se podařilo městu splnit jednu z priorit  v oblasti dopravy a městské mobility, která je součástí plnění Programového prohlášení Rady města Jihlavy, jehož cílem je zajistit další rozvoj města a zvyšovat kvalitu života jeho občanů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Rekonstrukce plynovodu a plynových přípojek dočasně omezuje chodce i řidiče

7:35 Kroměříž: Rekonstrukce plynovodu a plynových přípojek dočasně omezuje chodce i řidiče

Na několika místech ve Vážanech a v Kroměříži ve Velehradské ulici probíhá rekonstrukce plynovodů a …