Jihlava: Město dokončilo nové parkoviště v ulici Zimní

27.08.2019 19:33

S dvouměsíčním předstihem oproti původně plánovanému termínu bylo 26. srpna otevřeno nové parkoviště v ulici Zimní na sídlišti Horní Kosov.

Jihlava: Město dokončilo nové parkoviště v ulici Zimní
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Jedná se o novostavbu pro 56 osobních aut, z toho jsou tři parkovací stání pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace. Parkoviště navíc obsahuje odvodnění zemní pláně a je kolem něj osazeno trvalé dopravní značení.

Pro zajištění obsluhy navrženého a stávajícího parkoviště na ulici Zimní vznikla novostavba propojovací komunikace v délce 83 metrů z nového parkoviště na ulici Jarní. Součástí výstavby parkoviště jsou i přístupové chodníky a nové kontejnerové stání.

„Stavět se začalo letos 20. května a hotovo bylo 22. srpna, kdy proběhla kolaudace parkoviště. Stavba byla nejen rychlejší, ale i levnější. Původní cena 4,8 milionů korun bude snížena o cca 280 tisíc na základě konečného zaměření a geometrického plánu,“ informoval náměstek primátorky pro dopravu Petr Laštovička.

Zhotovitel, společnost Eurovia CS, se přitom potýkal s řadou problémů. Kvůli nepředpokládanému uložení plynovodního potrubí byla tři parkovací stání upravena oproti původní projektové dokumentaci se souhlasem odboru dopravy. Stavebníci si rovněž museli poradit se špatnou únosností podloží a plochu pod parkovištěm a propojovací komunikaci sanovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Rekonstrukce Domu kultury Poklad úspěšně pokračuje

11:38 Ostrava: Rekonstrukce Domu kultury Poklad úspěšně pokračuje

Oprava Domu kultury Poklad v Porubě úspěšně pokračuje. Nová střešní krytina je už položená na obou k…